Մալաթիա տոնավաճառի առևտրականները շարունակում են բողոքի ակցիան․ տնօրենն ու մի խումբ առևտրականներ շարժվում են դեպի տեսչական մարմին 02/01/2023 10:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ Մալաթիա տոնավաճառի տնօրենն ու 10 առևտրականներ ուղևորվեցին Քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմին՝ հանդիպելու ղեկավար կազմի հետ։
Հիշեցնենք, որ տոնավաճառում իրավիճակը լարված է, քանի որ տեսչական մարմնի որոշմամբ այսօրվանից կասեցվել է տոնավաճառի գործունեությունը։ Պատճառն արձանագրված խախտումներ են՝ կապված հակահրդեհային պայմանների ապահովման հետ։
Նախքան տեսչական մարմին ուղևորվելը, տոնավաճառի տնօրենն ու առևտրականները քննարկում են ունեցել մարմնի ներկայացուցչի հետ և նախնական որոշվել է առնվազն երեք օր հատկացնել տեսչական մարմնին, որպեսզի տեսնեն, թե խնդիրն ինչպես է հնարավոր լինում լուծել։
Մալաթիա tոնավաճառի տնօրեն Սամվել Ավետիսյանն առևտրականներին հորդորեց տուն գնալ և վաղն առավոտյան՝ ժամը 9։30 հավաքվել տոնավաճառում ու տեղեկանալ տեսչական մարմնում տեղի ունեցած քննարկման արդյունքներին։

Директор ярмарки "Малатия" и торговцы отправились на встречу с руководством инспекционного органа 02/01/2023 11:21 | Лента новостей
Группа в составе 10 торговцев вместе с директором крупнейшего в Ереване рынка "Малатия" отправилась в Инспекционный орган градостроительства, технической и пожарной безопасности для встречи с руководством структуры.
Напомним, инспекционный орган после выявленных нарушений по итогам проверки принял решение с 1 февраля приостановить работу ярмарки. Решение вызвало недовольство торговцев. С раннего утра они вышли на акцию протеста против ее закрытия.
До того, как отправится в инспекционный орган, директор ярмарки и торговцы провели переговоры с представителями структуры и предварительно было решено предоставить инспекционному органу по меньшей мере три дня для поиска путей решения проблемы.
Директор ярмарки "Малатия" Самвел Аветисян призвал торговцев вернуться домой, а утром в 09:30 собраться у ярмарки, чтобы узнать о результатах обсуждения, состоявшегося в инспекционном органе.