Թեհրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա հարձակվողը բացատրել է իր դրդապատճառները 01/27/2023   15:21  |  Միջազգային լրահոս
Թեհրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա հարձակված տղամարդն իր գործողությունները բացատրել է որպես անձնական խնդիրներ, հայտնել է Իրանի մայրաքաղաքի ոստիկանական վարչության ղեկավար Հոսեյն Ռահիմին։
Հունվարի 27-ի առավոտյան տղամարդը ինքնաձիգով հարձակվել է Իրանի մայրաքաղաքում ադրբեջանական դիվանագիտական առաքելության պահակակետի վրա՝ սպանելով մեկ թիկնապահի եւ վիրավորելով եւս երկուսին:
Գեներալ Ռահիմին Tasnim գործակալությանը հայտնել է, որ իր երկու երեխաների հետ դեսպանատուն մուտք գործած իրավախախտը ձերբակալվել է։
«Ոստիկանապետը հավելել է, որ նախնական հարցաքննության ժամանակ հարձակվողը որպես հրաձգության շարժառիթ է ներկայացրել «անձնական եւ ընտանեկան խնդիրները», – ասվում է հոդվածում:
15:40 20/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի անվտանգությունն Իրանի անվտանգությունն է. Հայաստանում ԻԻՀ դեսպան

Напавший на посольство Азербайджана в Тегеране мужчина объяснил свои мотивы 01/27/2023   15:33  |  Международные новости
Напавший на посольство Азербайджана в Тегеране в пятницу утром мужчина объяснил свои действия личными проблемами. Об этом заявил глава полицейского управления иранской столицы Хосейн Рахими.
Ранее сообщалось, что утром 27 января мужчина с автоматом атаковал пост охраны азербайджанской дипмиссии в столице Ирана, убив одного охранника и ранив еще двоих.
Генерал Рахими сообщил агентству Tasnim, что нарушитель, вошедший в посольство с двумя своими детьми, был задержан.
"Начальник полиции добавил, что во время первоначального допроса нападавший назвал "личные и семейные проблемы" мотивом стрельбы", – говорится в статье.
13:45 27/01/2023  |  Международные новостиМИД Азербайджана решил эвакуировать сотрудников посольства в Тегеране