15 զինծառայողի մահվան գործով զորամասի հրամանատարի տեղակալը երկու ամսով կալանավորվել է 01/27/2023 10:07 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՊՆ N զորամասի թիկունքի պետ-հրամանատարի թիկունքի և կոմունալ շահագործման ծառայության գծով տեղակալ Գ.Ա.-ի նկատմամբ, Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ, որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանքը՝ երկու ամիս ժամկետով: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ՀՀ դատախազության հանրային կապերի բաժնից:
Գլխավոր դատախազությունը տեղեկացրել էր, որ մինչդատական քրեական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի կողմից 2023 թվականի հունվարի 25-ին որոշում է կայացվել ՀՀ ՊՆ N զորամասի թիկունքի պետ-հրամանատարի թիկունքի և կոմունալ շահագործման ծառայության գծով տեղակալ Գ.Ա.-ի նկատմամբ հարուցել հանրային քրեական հետապնդում՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 550-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (զինվորական պաշտոնեական անփութություն, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ):

Суд в Армении арестовал офицера, задержанного по делу о гибели 15 военнослужащих в Гегаркунике 01/27/2023   10:29  |  Лента новостей
Заместитель командира бригады по линии тыла и коммунально-эксплуатационной службы 2-го армейского корпуса Г.А. арестован.
Суд общей юрисдикции Гегаркуникской области Армении постановил избрать ему меру пресечения в виде заключения под стражу сроком на 2 месяца. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения генеральной прокуратуры РА.
26 января он был задержан по делу о гибели 15 военнослужащих при пожаре в казарме инженерно-саперной роты в селе Азат Гегаркуникской области Армении.
Ранее в надзорном ведомстве сообщили, что в отношении заместителя начальника-командира N-ской воинской части по линии тыла и коммунально-эксплуатационной службы Г.А возбуждено уголовное преследование по части 3 статьи 550 УК РА (воинская должностная халатность, повлекшая по неосторожности смерть человека).