Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ կեղծ փաստաթղթեր են տարածում 01/25/2023   10:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայություններն օգտագործելով Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների «Ֆեյսբուք»-յան էջեր Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ կեղծ փաստաթղթեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։  Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունից:
Կասկածելի բովանդակությամբ տեղեկություններ ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26:
18:15 24/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանից Արցախ տեղափոխվող երեխաների ավտոբուսն ադրբեջանցիների կողմից ներխուժելու և երեխաներին խոշտանգելու դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել (տեսանյութ)
18:05 24/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՆվիրաբերված 100 տոննա պարենային մթերքն այս պահին գտնվում է Գորիսում, և Ադրբեջանի կողմից Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհի արգելափակման պատճառով հնարավոր չէ այն հասցնել Արցախ
17:50 24/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում հունվարի 25-ի ժ 02։00-ից հովհարային անջատումները կիրականացվեն օրական 3 անգամ՝ յուրաքանչյուրը 2 ժամ տևողությամբ
15:31 24/01/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԱջակցության ծրագրի շրջանակում 2.750.000 դրամի չափով հափշտակություն կատարելու հերթական դեպքի վերաբերյալ քրեական գործը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան
15:00 24/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԳլխավոր դատախազը ապաքաղաքական պաշտոնյա է, պետական բազկաթոռ ունենալու մոլուցքով չի տառապում. Գուրգեն Ներսիսյան
14:56 24/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊայքարը պետք է արժևորվի, որպեսզի մեր ունեցած կորուստներն անիմաստ չլինեն. լիահույս եմ՝ այս դժվարություններից հաղթանակած ենք դուրս գալու. Շոշկավանքի հոգևոր հովիվ

Азербайджанские спецслужбы распространяют фейковые документы об эвакуации жителей Степанакерта – СНБ Арцаха 01/25/2023   10:22  |  Лента новостей
Служба национальной безопасности Республики Арцах предупреждает, что азербайджанские спецслужбы, используя аккаунты граждан Арцаха в Facebook, распространяют фейковые документы об эвакуации жителей Степанакерта. Цель - посеять панику среди населения Арцаха.
СНБ Арцаха призвала не поддаваться на лживые слухи и сохранять спокойствие, заверив, что полностью контролируют ситуацию в республике,
"В случае получения подозрительных сообщений пишите на сайт СНБ и звоните на телефон "горячей линии" по следующим номерам: 047-94-41-26 и 41-26", - говорится в заявлении.
09:29 25/01/2023  |  Лента новостейАзербайджан должен понести ответственность за свои действия: глава МИД Армении озвучил два варианта снятия блокады Лачинского коридора
18:15 24/01/2023  |  Лента новостейВ Арцахе заявили о невозможности доставки 100 тонн гуманитарного груза из-за блокирования Азербайджаном единственной дороги, соединяющей республику с Арменией
18:05 24/01/2023  |  Лента новостейАзербайджан должен немедленно восстановить нормальное функционирование Лачинского коридора - глава МИД Армении
17:58 24/01/2023  |  Лента новостейВ Арцахе сообщили о переходе на новый график веерных отключений
17:27 24/01/2023  |  Лента новостей44-дневная война и закрытие Лачинского коридора еще раз доказывают, что арцахские армяне не могут жить в составе Азербайджана - Абрамян
14:21 24/01/2023  |  Лента новостейПескова спросили, солидарны ли в Кремле с призывом Блинкена к Алиеву к незамедлительному открытию Лачинского коридора
13:30 24/01/2023  |  Лента новостейМИД Арцаха уличил Баку в спекуляциях и разбил азербайджанские манипуляции в пух и прах