Այսօրվանից Ստեփանակերտում և Արցախի շրջաններում կդադարեցվի գազալցակայանների աշխատանքը 01/24/2023   12:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօրվանից Ստեփանակերտում և Արցախի շրջաններում կդադարեցվի գազալցակայանների աշխատանքը: Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
Հայաստանից Արցախ գազամատակարարումը, ադրբեջանական կողմի միջամտության պատճառով, շարունակում է դադարեցված մնալ: Խողովակներում առկա գազի կուտակումների շնորհիվ՝ վերջին օրերին հնարավոր էր լինում գազով ապահովել առողջապահական հաստատություններին, հացի թխման արտադրամասերին, ինչպես նաև որոշակի ծավալ էր տրամադրվում գազալցակայաններին:
Սակայն հաշվի առնելով գազալցակայններում ստեղծված հերթերը և գազի սահմանափակ ծավալը՝ որոշվել է, որ կուտակված գազն այսուհետև կտրամադրվի միայն առողջապահական հաստատություններին և կենսական նշանակության օբյեկտներին, իսկ գազալցակայանների աշխատանքը կդադարեցվի մինչև գազամատակարարման վերականգանումը:
Հանրային սպասարկում իրականացնող և հանրային ծառայություններ մատուցող կազմակերպությունների անխափան գործունեությունն ապահովելու նպատակով նշված կազմակերպությունների ավտոմեքենաներին կտրամադրվի բենզին կամ դիզվառելիք:
Իրավիճակի փոփոխության դեպքում հանրությանը լրացուցիչ կտեղեկացվի:
12:25 24/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԷլեկտրամատակարարման համակարգի վրա լրացուցիչ ծանրաբեռնվածության պատճառով ցանցում ավելանում է վթարների թիվը
12:04 24/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում գործունեություն ծավալող յուրաքանչյուր բանկ Արցախում գործող մյուս բանկերի քարտերն սպասարկելու է առանց միջնորդավճար գանձելու

Работа газозаправочных станций в блокадном Арцахе с сегодняшнего дня будет приостановлена 01/24/2023   12:43  |  Лента новостей
В Степанакерте и в районах Арцаха с сегодняшнего дня будет прекращена работа газозаправочных станций. Об этом сообщает Оперативный штаб Республики Арцах.
Сообщается, что подача газа из Армении в Арцах по-прежнему приостановлена из-за вмешательства азербайджанской стороны.
Благодаря накоплениям газа в трубах в последние дни была возможность обеспечивать газом учреждения здравоохранения, хлебопекарни, определенный объем предоставлялся и газозаправочным станциям.
Однако с учетом очередей на газозаправочных станциях и ограниченного объема газа принято решение, согласно которому накопленный газ будет предоставляться только учреждениям здравоохранения и жизненно важным объектам, а работа АЗС будет остановлена  до восстановления газоснабжения.
В целях обеспечения бесперебойной работы коммунальных служб и организаций коммунального обслуживания автомобили упомянутых организаций будут обеспечиваться бензином или дизтопливом.