Վարչապետի մոտ քննարկվել են վարժական հավաքների մասնակիցների շրջանում անցկացված հարցումների արդյունքները 01/20/2023   15:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են վարժական հավաքներին ընդգրկված պահեստազորայինների շրջանում անցկացված սոցիոլոգիական հարցումների արդյունքները:
Իր խոսքում վարչապետը նշել է. «Զինված ուժերի մեր բարեփոխումներն ավելի հասցեական դարձնելու համար մենք դեռևս մի քանի ամիս առաջ նախաձեռնել և պատվիրել էինք սոցիոլոգիական  հարցում՝  վարժական հավաքներին ընդգրկված պահեստազորայիների շրջանում: Եվ արդեն մոտավորապես 10-15 օր հարցման արդյունքները պատրաստ էր ու դեռևս նախօրեին տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձություններից առաջ, այս օրը պլանավորում էինք լսել հարցումների արդյունքները, որոնք կներկայացնի հարցումներն իրականացրած ընկերությունը: Որոշեցինք չհետաձգել միջոցառումը, մանավանդ, որ այն նախապես պլանավորված էր»:
Հաջորդիվ  մանրամասն ներկայացվել են հարցման արդյունքները, վարժանքների կազմակերպման ու անցկացման գործընթացի վերաբերյալ և դրական, և բացասական դիտարկումներն ու կարծիքները, ինչպես նաև բարձրաձայնված խնդիրները:
Ամփոփելով՝ վարչապետ Փաշինյանը հանձնարարել է հարցման արդյունքների վերաբերյալ ողջ տեղեկատվությունը փոխանցել Պաշտպանության նախարարությանը՝ վարժանքների հետագա կազմակերպման գործընթացում այն հաշվի առնելու և ներկայացված խնդիրները լուծելու նպատակով:

Пашинян провел совещание по результатам соцопросов, проведенных среди участников сборов резервистов 01/20/2023   16:24  |  Лента новостей
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены результаты социологических опросов, проведенных среди участников сборов резервистов. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
В своей речи премьер-министр отметил: “Для того чтобы сделать наши реформы Вооруженных сил более целенаправленными, еще несколько месяцев назад мы инициировали и заказали социологический опрос среди участвующих в сборах резервистов. Результаты опроса готовы уже 10-15 дней, и еще до произошедшего вчера трагического инцидента мы планировали в этот день послушать результаты опроса, которые будут представлены компанией, которая и провела опрос. Мы решили не откладывать мероприятие, тем более, что оно было запланировано заранее”.
Затем были подробно представлены результаты опроса: и положительные, и негативные наблюдения и мнения относительно процесса организации и проведения сборов, а также озвученные в ходе опроса проблемы.
Подводя итоги, премьер-министр Пашинян поручил передать всю информацию о результатах опроса министерству обороны, чтобы учесть ее в процессе дальнейшей организации сборов и решить озвученные проблемы.