Բերդում քաղաքացին մնացել է հողաշերտի տակ 01/20/2023   16:07  |  Արտակարգ պատահարներ
Հունվարի 20-ին, ժամը 14:13-ին Տավուշի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Բերդ քաղաքի Մաշտոցի 15 հասցեի մոտակայքում տեղի է ունեցել հողաշերտի փլվածք։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, պարզվել է, որ նշված հասցեում խողովակաշար անցկացնելու համար փորված փոսում տեղի է ունեցել հողաշերտի փլվածք․ կա  տուժած։
Փրկարարները քաղաքացի Վ․ Հ․-ին դուրս են բերել հողաշերտի տակից և մոտեցրել շատպօգնության մեքենային․ տուժածը հոսպիտալացվել է Բերդ քաղաքի ԲԿ, որտեղ արձանագրվել է վերջինիս մահը։
18:47 18/06/2022  |  Արտակարգ պատահարներՓլուզում Գյումրի քաղաքում․ տուժածներ չկան
11:08 25/05/2022  |  Արտակարգ պատահարներՓլուզում Երևանի Գոգոլի փողոցում
10:34 20/05/2022  |  Արտակարգ պատահարներՓլուզում Լենինգրադյան փողոցից դեպի Ծիծեռնակաբերդի խճուղի տանող հատվածում
14:25 20/04/2022  |  Արտակարգ պատահարներՓլուզում Գյումրի քաղաքում. կա տուժած
13:10 11/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքապետարանը լռում է երկաթբետոնե կառուցատարրի ընկնելու հետևանքով 9-ամյա տղայի մահվան դեպքի մասին. Հրաժարվում են ասել, ով է շինարարության հեղինակը
11:21 11/10/2021  |  Արտակարգ պատահարներԵրկաթբետոնե կառուցատարրը շրջվել է 9-ամյա երեխայի վրա, երեխան մահացել է
15:33 31/08/2021  |  Արտակարգ պատահարներՓլուզում Նարեկացի թաղամասում
13:58 20/08/2021  |  Արտակարգ պատահարներԾիծեռնակաբերդի խճուղում մոտ 30 մետր ճանապարհը փլուզվել է. նախնական տեղեկություններով՝ տուժածներ չկան

Один человек погиб в результате обвала грунта в Армении 01/20/2023   17:18  |  Чрезвычайное просшествие
Один человек погиб в результате обвала грунта в городе Берд Тавушской области Армении.
Как сообщает Спасательная служба МВД Армении, 20 января в 14:13 в областной центр управления в кризисных ситуациях поступило сообщение о том, что близ улицы Маштоца в городе Берд произошел обвал. На место выехал один боевой расчет спасателей.
Выяснилось, что обвал грунта произошел в траншее, вырытой для прокладки трубы, один человек пострадал.
Спасатели вытащили гражданина из-под земляного слоя. Пострадавшего доставили в медцентр Берда, где констатировали его смерть.
18:02 06/09/2022  |  Чрезвычайное просшествиеПолицейские выяснили причину пожара, бушевавшего несколько дней близ Иджеванского винного завода
10:31 06/09/2022  |  Чрезвычайное просшествиеСпасатели возобновили работы по тушению пожара близ винного завода Иджевана