ՀՀ ԱԺ պատգամավորն ու Կիպրոսի ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը կարևորվել են Հայաստանի, Կիպրոսի և Հունաստանի միջև համագործակցության խորացումը 01/20/2023   12:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Հայկ Կոնջորյանը հունվարի 19-ին հանդիպել է Կիպրոսի ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Կորնելիոս Կորնելիուի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես  հայտնում են Ազգային ժողովից, կողմերը կարեւորել են Հայաստանի եւ Կիպրոսի միջեւ երկարամյա ջերմ բարեկամական հարաբերությունները: Գոհունակությամբ ընդգծվել են բարձր մակարդակի միջխորհրդարանական կապերը երկու երկրների խորհրդարանական գործընկերների միջեւ՝ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:
Անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման խնդրին:
Հայկ Կոնջորյանը եւ Կորնելիուս Կորնելիուն մեծապես կարեւորել են Հայաստանի, Կիպրոսի եւ Հունաստանի միջեւ ձեւավորված համագործակցության ձեւաչափի զարգացումն ու խորացումը:

Конджорян и Корнелиу заявили о важности углубления формата сотрудничества между Арменией, Кипром и Грецией 01/20/2023   14:03  |  Лента новостей
Руководитель фракции "Гражданский договор", председатель Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и Палатой представителей Республики Кипр Айк Конджорян 19 января встретился с делегацией, возглавляемой генеральным секретарем МИД Кипра Корнелиосом Корнелиу. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Стороны подчеркнули многолетние теплые дружественные отношения между Арменией и Кипром. С удовлетворением отмечены межпарламентские связи на высоком уровне между парламентскими партнерами двух стран как на двусторонней, так и многосторонней площадках.
Затронута проблема незаконной блокады Азербайджаном Лачинского коридора.
Конджорян и Корнелиу подчеркнули важность развития и углубления сложившегося формата сотрудничества между Арменией, Кипром и Грецией.