Համլետի մայրը մահացած էր. Մարտունու փոխհամայնքապետը՝ Ազատի զորամասում մահացած զինծառայողի մասին 01/19/2023   16:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Գեղարքունիքի մարզի Ազատ բնակավայրում տեղակայված զորամասում բռնկված հրդեհի հետևանքով մահացած 15 զինծառայողներից է Համլետ Դավթյանը: Նա Մարտունիից էր, միակողմանի ծնողազուրկ: Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց Մարտունի համայնքի ղեկավարի տեղակալ Վահագն Դավթյանը:
«Համլետը Մարտունիից էր, մեկ տարվա զինծառայող, միակողմանի ծնողազուրկ էր: Դպրոցից հետո ծառայության էր անցել ՀՀ ԶՈՒ-ում: Շատ լավ ընտանիքի զավակ էր, անձամբ շփվել եմ, ճանաչում եմ Համլետի ընտանիքին »,- ասաց փոխհամայնքապետը:
Լուրն ստանալուն պես Մարտունու համայնքապետարանի և զինկոմիսարիատի աշխատակիցները դեպքի մասին տեղյակ են պահել հարազատներին:
«Նույնիսկ մորգում եմ եղել, ազգականներն եկել են, իրեն ճանաչել են: Շատ դաժան բան է, բոլորի համար ցավում եմ»,- նշեց Դավթյանը:
Նրա խոսքով՝ Համլետը ընտանիքի միակ արու զավակն էր, երկու քույրերն ամուսնացած են: Հայրը արտագնա աշխատանքով է զբաղվում:
Հիշեցնենք, որ հրդեհը բռնկվել է հունվարի 19-ին՝ ժամը 01:30-ի սահմաններում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում` Գեղարքունիքի մարզի Ազատ գյուղի տարածքում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում:
Բռնկված հրդեհի հետևանքով զոհվել է 15 զինծառայող, 3 զինծառայողի վիճակը գնահատվում է ծանր:
16:16 19/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ դեսպանատունը ցավակցություն է հայտնել հրդեհի հետևանքով 15 հայ զինծառայողի ողբերգական մահվան կապակցությամբ
15:55 19/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը ցավակցություն է հայտնել 15 զինծառայողի ողբերգական մահվան կապակցությամբ

Замглавы общины Мартуни рассказал о военнослужащем, погибшем при пожаре в воинской части в Гегаркунике 01/19/2023   17:10  |  Лента новостей
Среди 15 военнослужащих, погибших при пожаре в воинской части в селе Азат Гегаркуникской области Армении в ночь на 19 января, был также Гамлет Давтян. Он был родом из Мартуни, он наполовину сирота  Об в беседе с "ФактИнфо" сообщил заместитель главы общины Мартуни Ваагн Давтян.
"Гамлет был из родом Мартуни. Отслужил год в армии. Он поступил на службу в ВС РА после окончания школы. Он был из хорошей семьи. Я лично с ним общался, знаком с его семьей", - рассказал замглавы общины.
Как только пришло известие, сотрудники администрации и военного комиссариата Мартуни проинформировали родственников о случившемся.
"Я даже в морге был, родственники тоже приехали, опознали его. Это ужасно! Мне больно за всех", - сказал Давтян.
Он рассказал, что Гамлет был единственным мальчиком в семье. Он также сообщил, что обе его сестры замужем, а отец ездит на заработки за границу.
Пожар в казарме инженерно-саперной роты на территории села Азат вспыхнул ночью 19 января, в 01:30. В результате пожара погибли 15 военнослужащих. Сообщалось, что еще трое находятся в тяжелом состоянии.