«Բնապահպանների գունդը համալրել է Սլոյանին գլխատած ադրբեջանցու հետ լուսանկարված հատուկջոկատայինը» 01/17/2023   15:57  |  Մեկնաբանություն
Արցախցի Ալեն Ղուլյանը, որ ուշի ուշով հետևում է սոցցանցերում ադրբեջանցիների շարժին, արձանագրում է Շուշի-Քարինտակ հատվածում ադրբեջանցի «բնապահպանների» գնդի համալրման մասին։
Այս անգամ ճանապարհի փակման հերթափոխին միացել են Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հատուկ նշանակության 052 բրիգադի վետերանները։
Նա մասնավորապես նույնացրել է ենթասպա Աֆիեդին Ալիևին՝ անձնական համարը ω օմեգա 1651։
«Մեկնաբանություններում տեղադրում եմ լուսանկար, որում այս տխրահռչակ կերպարը լուսանկարված է ռազմական հանցագործ Էլնուր Ֆարզալիևի հետ (աջ կողմում): Բոլոր նրանց համար, ովքեր տեղյակ չեն, նշենք, որ Ֆարզալիևը ռազմական հանցագործ է, որը 2016-ի ապրիլին գլխատել է Արցախի հերոս Քյարամ Սլոյանին»,-նշել է նա։
14:31 17/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԳՆ հայտարարությունը՝ Բաքվում հայկական ջարդերի 33-րդ տարելիցի կապակցությամբ

В "экологическом" полку прибыло: в ряды влился азербайджанский спецназовец, сфотографировавшийся с обезглавившим Кярама Слояна военным преступником 01/17/2023   16:16  |  Комментарий
Арцахец Ален Гулян пристально следит за действиями азербайджанцев, перекрывших Лачинский коридор – единственную связывающую Республику Арцах с Арменией и внешним миром дорогу, сообщил о пополнении в рядах азербайджанских "экологов".
"В "экологическом" полку прибыло…На перекрестке Шуши-КаринТак появились ветераны сил специального назначения (052-ая бригада) минобороны Азербайджана.. Прапорщик Афиедин Алиев (личный номер - ω (омега) 1651)..", - сообщил Гулян.
В комментариях он выложил фото, на котором этот пресловутый персонаж запечатлён вместе с военным преступником Эльнуром Фарзалиевым (справа).
"Для тех, кто не в курсе: Фарзалиев - это военный преступник, который в апреле 2016-ого обезглавил Героя Арцаха Кярама Слояна", - написал Гулян.