30 տարի ով ընտրություն կեղծի, ով ապալեգիտիմացնի. Ալեն Սիմոնյանը՝ Արծվիկ Մինասյանին 01/17/2023   12:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Որպես կանոն փաթեթները, որոնք բերվում են ԱԺ կիսատ-պռատ մշակված կամ չմշակված կամ Հայաստանի առաջնային օրակարգերից դուրս հարցեր են: Դրանով է պայմանավորված «Հայաստան» խմբակցության դեմ կամ ձեռնպահ  քվեարկությունը: Այս մասին այսօր ԱԺ հերթական քառօրյայի նիստում ասաց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
«Ինչ վերաբերում է փակ քվեարկություններին չմասնակցելուն, ապա դուք ձեր գործունեությամբ ապալեգիտիմացրել եք փակ գաղտնի քվեարկության արդյունքները և ընդհանրապես քվեարկության գործընթացը: Ամենավառ օրինակը՝ Վահագն Հովակիմյանի քվեարկությունն էր և ընդդիմության ներկայացրած թեկնածուներին մեժելը՝ ձեր կողմից առանց որևէ ողջամիտ բացատրության»,- նշեց Մինասյանը:
Ի պատասխան «Հայաստան» խմբակցության քարտուղարի՝ ԱԺ խոսնակ Ալեն Սիմոնյանն արձագանքեց.
«30 տարի ով ընտրություն կեղծի, ով ապալեգիտիմացնի»:
11:40 16/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ բերված ԱՀ արտահայտությունը խիստ ողջունելի է, բայց կառավարության նախագծում դա չկա.Մինասյան
15:14 25/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄահացել է Արծվիկ Մինասյանի եղբայրը. ՀՅԴ ՀԳՄ-ն ցավակցագիր է հղել
11:56 25/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայաստան» խմբակցությունն այս պահին քննարկման փուլում է՝ կառաջադրի ՀՀ նախագահի թեկնածու, թե ոչ. Մինասյան
18:02 21/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչպե՞ս եք կանխելու բարձրաստիճան պաշտոնյաների հայտարարությունները, որոնք վնասում են ՀՀ քաղաքացիների կյանքը. Արծվիկ Մինասյանը՝ ՄԻՊ թեկնածուին
13:27 14/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչու՞ էր Թուրքիան մինչև սեպտեմբերի 27-ը հրաժարվում այդ գործընթացից. Մինասյան
12:20 14/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Ղազինյանի թեկնածությունը պահպանվում է այնքան ժամանակ, քանի դեռ մեծամասնությունն իր դիրքորոշումը չի փոխել. Արծվիկ Մինասյան
12:26 07/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳործ ունենք թշնամուց վախեցած իշխանության հետ. Արծվիկ Մինասյան
12:06 23/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴուք դեռ պետք է դատվեք. գնացե՛ք, փողոցում ձեր գործը արեք, դուք այստեղ միայն շոուի համար եք.հանձնաժողովի նիստը լարված մթնոլորտում անցավ
12:02 19/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԼավ է չի ասում՝ Ալիև մի հատ քննություն արա, հետո նոր գերիներին հետ ուղարկի. Արծվիկ Մինասյան
11:48 19/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս մարդը Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունն ինչպես ուզում այդպես էլ պտտեցնում է. Մինասյան

"30 лет выборы фальсифицировали, кто бы говорил о делегитимизации": Симонян парировал критику Минасяна 01/17/2023   13:22  |  Лента новостей
Пакеты законов, вносимые на обсуждение парламента, как правило, недостаточно проработаны или выходят за рамки приоритетных вопросов Армении. Этим вызваны решения фракции "Армения" голосовать «против» или воздерживаться при голосовании. Об этом заявил на заседании парламента во вторник секретарь оппозиционной фракции "Армения" Арцвик Минасян.
"Что касается отказа от участия в закрытых голосованиях, то вы своей деятельностью делегитимировали результаты тайного голосования и весь процесс голосования в целом. Яркий тому пример – голосования за Ваагна Овакимяна и отклонение вами представленных оппозицией кандидатур без каких-либо разумных объяснений", - отметил Минасян.
В ответ на заявление секретаря фракции «Армения» спикер НС Армении Ален Симонян отметил: "30 лет выборы фальсифицировали. Кто бы говорил о делегитимизации".
11:35 23/12/2022  |  Лента новостейПарламент Армении созвал внеочередное заседание(прямая трансляция)
12:58 21/12/2022  |  Лента новостейПарламент Армении созывает еще одну внеочередную сессию
11:29 20/12/2022Парламент Армении созвал внеочередное заседание: перед его началом депутаты почтили минутой молчания память Галуста Саакяна
10:33 08/12/2022  |  Лента новостейПарламент Армении продолжает свою работу
16:43 07/12/2022  |  Лента новостейНикол Пашинян в парламенте отвечает на вопросы депутатов(прямая трансляция)