Հենրիխ Մխիթարյանի կողմից փաստերի արձանագրումը նյարդայնացրել է Ադրբեջանին. Մտադիր են բողոքի նոտա հղել (տեսանյութ) 01/16/2023   16:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների ասոցիացիային, պարզվում է, դուր չի եկել հայազգի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանի՝ հարցազրույցում հնչեցրած մտքերը ու մտադիր է բողոք ուղարկել Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միություն (ՈՒԵՖԱ) և Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիա։ Այս մասին հայտնում են արհեստածին Ադրբեջանի ԶԼՄ-ները։
Օրերս Մխիթարյանը տեսահարցազրույց է տվել ակումբին, որի ընթացքում, պատասխանելով հարցին, թե որտեղից է ծնունդով, նկարել է Հայաստանի ու Արցախի քարտեզն ու ցույց տվել։
Ադրբեջանի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայության ղեկավարը հայտնել է, թե համապատասխան ընթացակարգերի նախապատրաստումն արդեն սկսվել է, օրվա ընթացքում կպատրաստվեն անհրաժեշտ իրավական փաստաթղթերը, բողոք կուղարկվի ՈւԵՖԱ-ին և Իտալիայի ֆեդերացիային։
17:09 12/07/2022  |  ՄարզականՀայտնի է՝ որ համարի մարզաշապիկն է ընտրել Մխիթարյանը Ինտերում
15:41 09/07/2022  |  ՄարզականՄխիթարյանն Ինտերի երկրպագուներին սովորեցնում է արտասանել իր ազգանունը
15:06 02/07/2022  |  ՄարզականԿանեմ ամեն հնարավոր բան, որպեսզի օգնեմ թիմին՝ հասնել նպատակներին. Հենրիխ Մխիթարյան

Азербайджан занервничал и собирается жаловаться на Генриха Мхитаряна в УЕФА(ВИДЕО) 01/16/2023   17:17  |  Лента новостей
Ассоциация футбольных федераций Азербайджана(АФФА) забилась в истерике из-за рисунка армянского полузащитника итальянского "Интера" Генриха Мхитаряна и намерена подать жалобу в УЕФА и Федерацию футбола Италии. Об этом сообщают СМИ искусственного образования под названием Азербайджан.
Генрих Мхитарян ранее в опубликованном на канале команды ролике в ответ на вопрос, откуда он родом, нарисовал карту Армении с Арцахом и показал ее.
Глава пресс-службы АФФА сообщил, что  необходимые юридические документы будут подготовлены в течение дня, жалоба будет направлена в УЕФА и Федерацию футбола Италии.
09:40 26/05/2022  |  Спорт"Рома" победила в первом в истории финале Лиги конференций: Мхитарян отпраздновал триумф с армянским триколором(ФОТО, ВИДЕО)