Արցախում մանկապարտեզների աշխատանքը կմնա կասեցված 01/15/2023   16:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարությունից հայտնում են, որ Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակվելու հետևանքով նախադպրոցական հաստատություններում և հանրակրթական դպրոցներում ուսումնական գործընթացը ս.թ. հունվարի 16-ից կկազմակերպվի հետևյալ կարգով.
Նախադպրոցական հաստատությունների և երկարօրյա ռեժիմով աշխատող դպրոցների աշխատանքը սննդի ոչ բավարար մատակարարման պատճառով կշարունակվի մնալ կասեցված։
Հանրակրթական դպրոցների նախադպրոցական խմբերի դասագործընթացը կկազմակերպվի ժամը 9:00-ից մինչև 13:00-ն՝ առանց սննդի։
Հանրակրթական դպրոցների 1-2-րդ դասարանի աշակերտների դասերը կվերսկսվեն հունվարի 16-ից՝ տարվա ուսումնական պլանով հաստատված ժամկետից մեկ շաբաթ շուտ։
Արձակուրդային շաբաթվա օրերը կվերաբաշխվեն գարնանային և ամառային արձակուրդների վրա։
3-12-րդ դասարանների ուսումնական գործընթացը կկազմակերպվի բնականոն հունով։
Նախադպրոցական հաստատությունների և երկարօրյա ռեժիմով աշխատող դպրոցների դադարեցված դասագործընթացի վերսկսման վերաբերյալ կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:
13:27 15/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ6- ամյա Սոֆին վերմակի տակ է մտնում ու լացում. ծնողները շրջափակման մի կողմում են մնացել, ինքը' մյուս (տեսանյութ)
13:16 15/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱռանց նախագահ ու պետնախարար մնացած շրջափակված, ճգնաժամում գտնվող Արցախը իդեալական թիրախ ա Ադրբեջանի համար. Էլիբեգովա
12:59 15/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԿարմիր Խաչն Արցախից Հայաստան է տեղափոխել ևս չորս բուժառուի
10:49 15/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեղծված իրավիճակում Արցախում ցանկացած ներքաղաքական ցնցում հղի է լինելու կործանարար հետևանքներով. Պողոսյան

Работа дошкольных учреждений в блокадном Арцахе остается приостановленной 01/16/2023   09:13  |  Лента новостей
В Арцахе из-за недостаточного обеспечения продуктами питания остается приостановленной работа дошкольных учреждений и школ с группами продленного дня, сообщило министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах.
В сообщении ведомства также отмечается, что в результате блокирования Азербайджаном единственной дороги, связывающей Арцах с Арменией, с 16 января учебный процесс в дошкольных учреждениях и общеобразовательных школах республики будет организован в следующем порядке:
Занятия в дошкольных группах общеобразовательных школ будут организованы с 9:00 до 13:00 без питания.
Занятия для учащихся 1-2 классов общеобразовательных школ возобновятся с 16 января - на неделю раньше утвержденного годовым учебным планом срока. Дни каникулярной недели будут перенесены на весенние и летние каникулы.
Учебный процесс в 3-12 классах будет организован в обычном режиме.
О возобновлении приостановленных занятий в дошкольных учреждениях и школах с группами продленного дня будет предоставлена дополнительная информация.