Եթե թշնամուն ինչ-որ միջանցք կամ ճանապարհ տրամադրվի Կապանի միջով, ես ոչ մեկի անվտանգությունը չեմ երաշխավորում․ Փարսյան 01/14/2023 20:18 | ԼՐԱՀՈՍ
Եթե թշնամուն ինչ-որ միջանցք կամ ճանապարհ տրամադրվի Կապանի միջով, ես ոչ մեկի անվտանգությունը չեմ երաշխավորում։ Այս մասին «ԻնՍպորտ Սյունիք»-ի բացման արարողությունից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը։
Կապանի համայնքապետի խոսքով սեպտեբմերյան վերջին ագրեսիայից հետո թշնամու և հայ դիրքապահների միջով կրակոցներ եղել են, ինչը պարբերական բնույթ է կրում, բայց սեպտեմբերի 13-14-ից հետո որևէ դիրքային փոփոխություն կամ առաջխաղացում չի արձանագրվել։
«Վերջին լուրջ մարտական գործողությունները եղել են սեպտեմբերի 13-ին և 14-ին։ Գաղտնիք չէ, որ անվտանգային առումով իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ»,- նշեց Կապան համայնքի ղեկավարը։

Если врагу будет предоставлен какой-нибудь "коридор" через Капан, то я не гарантирую ничью безопасность — Геворк Парсян 01/15/2023 00:16 | Лента новостей
Если врагу предоставят какой-либо коридор или дорогу через Капан, то я не гарантирую ничью безопасность. Об этом заявил мэр Капана Геворк Парсян в беседе с журналистами на церемонии открытия зоны отдыха "ИнСпорт Сюник" в субботу.
По словам мэра Капана, после последней сентябрьской агрессии периодически происходят межпозиционные перестрелки. Однако, как отметил он, после агрессии 13-14 сентября 2022 года каких-либо позиционных изменений или продвижений не зафиксировано.
"Последние серьезные боевые действия имели место 13-14 сентября. Не секрет, что обстановка в плане безопасности продолжает оставаться напряженной", - отметил мэр Капана.