Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին 01/13/2023   10:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ֆրանսիայի ազգային ժողովի նախագահ Յաել Բրաուն-Պիվեն Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք է մատուցել 1915-ի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Երևանում գտնվող Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահը Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր է այցելել ՀՀ ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ միասին, նրանք ծաղիկներ են խոնարհել՝ Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
14:25 16/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄիացյալ Նահանգներն առաջինն է արձագանքել միջանցքի արգելափակմանը. Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՀՀ-ում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող Լին Թրեյսիին
15:52 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր տեղեկություններով` ՌԴ-ն պատրաստվում է հասցեական հայտարարություն անել Լաչինի միջանցքի մասով.Ալեն Սիմոնյան (տեսանյութ)

Спикер Нацсобрания Франции почтила память жертв Геноцида армян 01/13/2023   10:57  |  Лента новостей
Делегация во главе с председателем Национального Собрания Франции Яэль Браун-Пиве находится в Армении. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
13 января высокие гости в сопровождении спикера НС РА Алена Симоняна посетили мемориальный комплекс в Цицернакаберде.
Члены делегации возложили венки и цветы к Вечному огню, увековечивающему память жертв Геноцида армян, и молчанием почтили память Св.Мучеников.
В Музее-институте Геноцида армян они ознакомились с документами о преступлении века.
11:38 21/12/2022  |  Лента новостейПашинян заявил, что Армения поддерживает миссию Макрона по установлению международного мира и стабильности
11:25 01/12/2022  |  Лента новостейАлен Симонян поблагодарил Францию за принятие Нацсобранием резолюции с осуждением агрессии Азербайджана