Փաշինյանի և Ալիևի երեկվա ելույթները հաստատեցին, որ Արցախի միակ հնարավոր ընտրությունը պայքարն է․ Ռուբեն Վարդանյան 01/11/2023   17:44  |  Մեկնաբանություն
Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների երեկվա ելույթները հաստատեցին, որ Արցախի համար միակ հնարավոր ընտրությունը պայքարն է։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը.
«Պետք է պայքարել՝ հույսը դնելով սեփական ուժերի վրա։
Պայքարել Հայաստանի քաղաքացիների աջակցությամբ, որոնք վերջին ընտրություններում քվեարկել են քաղաքական այն ուժերի օգտին, որոնք իրենց ծրագրերում հայտարարել են Արցախին լիակատար աջակցության մասին։
Պայքարել Սփյուռքի ակտիվ աջակցությամբ, որը ծայրահեղ իրավիճակներում միշտ հայրենիքի կողքին է եղել։
Կոչ ենք անում միջազգային հանրությանը կանգնել Արցախի կողքին՝ պաշտպանելով Արցախը բնաջնջումից և բռնազավթումից»։

Варданян: "Вчерашние выступления лидеров Армении и Азербайджана подтвердили единственно возможный выбор для Арцаха - бороться!" 01/11/2023 17:58 | Комментарий
Вчерашние выступления лидеров Армении и Азербайджана подтвердили единственно возможный выбор для Арцаха - бороться! Об этом написал государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян.
"Бороться, с опорой на собственные силы. Бороться при поддержке граждан Армении, проголосовавших на последних выборах за партии, декларировавшие в программах полную поддержку Арцаху. Бороться при активном содействии Диаспоры, всегда включающейся в самых критических ситуациях. Призываем международное сообщество встать на защиту армян Арцаха от уничтожения и насильственного захвата!" - написал он в соцсети.