Նախկին դատախազից կբռնգանձվի Ծաղկաձոր և Ջրվեժ համայնքներում գտնվող երկու առանձնատուն 01/10/2023 18:43 | Քաղաքացիական իրավունք
Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ քսաներեքերորդ հայցադիմումը Հակակոռուպցիոն դատարանը 2023 թվականի հունվարի 3-ին վարույթ է ընդունել: Հայցադիմումը Դատախազության կողմից դատարան էր ներկայացվել 2022 թվականի դեկտեմբերի 21-ին: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ դատախազությունից։
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջել է ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ Գ.Կ.-ից և նրա հետ փոխկապակցված երեք անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել.
Երևան քաղաքում գտնվող մեկ բնակարան, Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր և Ջրվեժ համայնքներում գտնվող երկու առանձնատուն, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքը, որը կազմում է 363 մլն 565 հազար դրամ.
173 մլն 947 հազար 38 դրամ՝ որպես ստացված ապօրինի եկամուտների մնացորդ.
276 մլն 193 հազար 454 դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

Прокуратура требует конфисковать у экс-генпрокурора Армении три единицы недвижимости 01/11/2023   10:31  |  Гражданское право
Антикоррупционный суд 3 января 2023 года принял к производству 23 иск о конфискации имущества незаконного происхождения. Иск был подан прокуратурой в суд 21 декабря 2022 года. Об этом сообщает пресс-служба Генпрокуратуры РА.
Управление по конфискации незаконного имущества Генеральной прокуратуры потребовало конфисковать у бывшего генерального прокурора Г.К. и трех аффилированных с ним лиц в пользу Республики Армения следующее:
- одну квартиру в городе Ереване, два особняка в общинах Цахкадзор и Джрвеж Котайкской области, а в случае невозможности - их среднюю рыночную стоимость, которая составляет 363 млн 565 тыс драмов;
- 173 млн 947 тыс 38 драмов в качестве остатка от полученных незаконных доходов;
- 276 млн 193 тыс 454 драма, которые не обоснованы законным доходом лица, имеют незаконное происхождение, переданы добросовестному приобретателю или не могут быть идентифицированы и конфискованы.
15:58 11/07/2022  |  Лента новостейТарона Маргаряна и Геворка Костаняна вызвали в прокуратуру
13:59 09/04/2021  |  Судебный репортажАпелляционный суд Армении отказался отменить арест Геворку Костаняну
13:36 11/12/2019  |  Лента новостейЗащита обжаловала решение об аресте бывшего генпрокурора Армении Геворка Костаняна