ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան 01/09/2023 16:55 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 9-ին մեկնարկած ձմեռային զորակոչի աշխատանքներին տեղում ծանոթանալու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Զորակոչի գործընթացի պատասխանատուները պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացրել են զորակոչիկների դիմավորման և ընդունման, բուժզննման, ինչպես նաև վիճակահանության կազմակերպման ընթացքը:
Սուրեն Պապիկյանը շրջել է հավաքակայանում, տվել հանձնարարականներ՝ զորակոչի ամբողջ գործընթացն արդյունավետ և պատշաճ անցկացնելու համար։
Պաշտպանության նախարարը զրուցել է նաև ծառայության մեկնող երիտասարդների հետ և մաղթել բարի ծառայություն:

Глава Минобороны Армении ознакомился с процессом организации призыва 01/09/2023   17:37  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян посетил центральный сборный пункт с целью ознакомления с процессом зимнего призыва, стартовавшего 9 января. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения пресс-службы оборонного ведомства.
Министра обороны сопровождали первый заместитель, начальник Генштаба генерал-майор Эдвард Асрян.
Ответственные за процесс призыва доложили министру о ходе организации встречи и приема призывников, медосмотра, а также жеребьевки.
В свою очередь Сурен Папикян дал ряд поручений для повышения эффективности  всего процесса призыва и проведения его на должном уровне. Он также пообщался с призывниками, пожелав им успешной службы.
11:11 21/11/2019  |  Лента новостейПрезидент Арцаха подписал указ о проведении зимнего воинского призыва и демобилизации 2020 года
13:04 07/11/2019  |  Лента новостейЗимний призыв 2020 года в Армении начнется раньше обычного
11:38 16/05/2019  |  Лента новостейПрезидент Арцаха подписал указ о проведении летнего призыва и демобилизации