Խորհրդակցություն ՀՀ պաշտպանության նախարար գլխավորությամբ 01/09/2023   15:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 9-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել է ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմը, բանակային զորամիավորումների հրամանատարությունը: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են զինված ուժերում ընթացող աշխատանքների, մասնավորապես՝ առաջնագծում իրականացվող ինժեներական և ամրաշինական կահավորման, թիկունքային և բարոյահոգեբանական ապահովման հետ կապված մի շարք հարցեր, ինչպես նաև անդրադարձ է կատարվել կարգապահության բարձրացմանն ուղղված միջոցառումներին:
Պաշտպանության նախարարին զեկուցվել են նախորդ աշխատանքային խորհրդակցությունների ժամանակ տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը:
Բարձրացված խնդիրների առնչությամբ համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ են տրվել պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին:

Министр обороны Армении провел совещание с руководством Генштаба 01/09/2023 16:01 | Лента новостей
Под председательством министра обороны Армении Сурена Папикяна 9 января состоялось рабочее совещание, в котором приняли участие руководство Минобороны РА, ВС и Генштаба ВС, командование армейских корпусов. Об этом "Фактинфо" стало известно из сообщения пресс-службы Минобороны РА.
В ходе совещания был обсужден ряд вопросов, связанных, в частности, с проводимыми работами по инженерному и фортификационному оборудованием передовой, тыловым обеспечением и морально-психологической подготовкой. Также были обсуждены меры, направленные на повышение дисциплины.
Министру обороны доложили о ходе выполнения поручений, данных в ходе предыдущего рабочего совещания.