Հորդորում ենք զերծ մնալ սոցցանցերում Արցախի Հանրապետության ներքին ու արտաքին անվտանգությանն առնչվող հարցերի շուրջ հրապարակային քննարկումներից, տեղեկատվություն տրամադրելուց․ Արցախի ԱԱԾ 01/08/2023   14:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, համացանցային տիրույթի մշտադիտարկմամբ և այլ միջոցառումներով բացահայտել է Արցախի Հանրապետության շրջափակման հետևանքների վերաբերյալ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունների կողմից տեղեկությունների հավաքագրման փորձեր կատարելու բազմակի դեպքեր: Այս մասին հայտարարություն է տարածել ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը։
Օգտագործելով Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների անվամբ բացված կեղծ օգտահաշիվներն ու ներթափանցման հնարավորություն ու հասանելիություն ստացած ֆեյսբուքյան էջերը, ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները տարբեր հարցեր ուղարկելով կամ ֆեյսբուքյան խմբերում գրառումներ կատարելով փորձում են հավաքագրել Արցախի Հանրապետությունում սննդի, բացակայող առաջին անհրաժեշտության ապրանքատեսակների, հումանիտար օգնությունների վերաբերյալ տեղեկություններ։
Խնդրում և հորդորում ենք զերծ մնալ սոցիալական ցանցերում Արցախի Հանրապետության ներքին ու արտաքին անվտանգությանն առնչվող հարցերի շուրջ հրապարակային քննարկումներից, տեղեկատվություն տրամադրելուց:
Նման նպատակներ հետապնդող հարցեր կամ զանգեր ստանալու կամ գրառումների հանդիպելու դեպքում խնդրում ենք դիմել ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը կամ զանգահարել թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26:
12:03 08/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախցիների համար Հայրենիքը և անկախությունն ավելի կարևոր են, քան ստամոքսը․ Արշակ Աբրահամյան
11:06 08/01/2023  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱրցախում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են. Հանրապետության բոլոր շրջաններում ձյուն է տեղում
22:04 07/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱնընդհատ կապի մեջ ենք. Արցախում սոցաշխատողները միայնակ տարեցների կողքին են

Азербайджанские спецслужбы пытаются через соцсети собрать информацию о последствиях блокады Арцаха - СНБ 01/09/2023   00:10  |  Лента новостей
Спецслужбы Азербайджана пытаются через соцсети собрать информацию о ситуации и последствиях блокады Арцаха. Об этом предупредили в Службе национальной безопасности Республики Арцах.
Согласно сообщению ведомства,  раскрыты многочисленные случаи совершения азербайджанскими спецслужбами попыток сбора сведений о последствиях блокады Республики Арцах.
Пользуясь поддельными или взломанными аккаунтами, азербайджанские спецслужбы,  отправляя разного рода вопросы или размещая посты в группах в Facebook, пытаются раздобыть сведения о продовольствии,  отсутствии предметов первой необходимости, гуманитарной помощи.
"Просим и призываем воздержаться от публичных дискуссий и предоставления информации по вопросам, связанным с внутренней и внешней безопасностью Республики Арцах.
В случае поступления вопросов, преследующих подобные цели, или обнаружения подобных записей просим обращаться в СНБ или звонить на телефон "горячей линии": 047-94-41-26 и 41-26», - говорится в сообщении.