Նախագահ Հարությունյանը ներկա է գտնվել Սուրբ Ծննդյան տոնի առթիվ մատուցված Սուրբ Պատարագին 01/06/2023   13:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ԱՀ երկրորդ և երրորդ նախագահներ Արկադի Ղուկասյանի և Բակո Սահակյանի, օրենսդիր ու գործադիր մարմինների պատասխանատուների հետ հունվարի 6-ին ներկա է գտնվել Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնի առթիվ Ստեփանակերտի Սուրբ Աստվածամոր Հովանի մայր տաճարում ՀԱԵ Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի ձեռամբ մատուցված Սուրբ Պատարագին։
Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
12:54 06/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախցիների հիմնարար իրավունքների արդար պահանջը հաղթանակելու է. Վեհափառ (տեսանյութ)
12:49 06/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՈւրախ եմ, որ այս հարաբերություններն ավելի են խորանում. Վրաստանի վարչապետը շնորհավորել է հայերին

Президент Арцаха присутствовал на Божественной литургии по случаю Рождества Христова и Богоявления 01/06/2023   14:31  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян вместе со вторым и третьим президентами Аркадием Гукасяном и Бако Саакяном, представителями законодательного и исполнительного органов республики 6 января присутствовал на Божественной литургии. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Литургию по случаю Рождества Христова и Богоявления совершил предводитель Арцахской епархии ААЦ епископ Вртанес Абрамян в Степанакертском соборе Покрова Пресвятой Богоматери.