Ոչ մի շրջափակում, ոչ մի ճնշում, ոչ մի սպառնալիք ի զորու չէ կոտրել արցախցու ոգին, կամքը, հայրենի հողում ապրելու վճռականությունը․ Ռուբեն Վարդանյան 01/06/2023 12:33 | ԼՐԱՀՈՍ
Սուրբ Ծննդյան տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը։ Ուղերձում ասված է․ «Այս տարի Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնը չափազանց անսովոր պայմաններում ենք նշում Արցախում: Բայց մեր ժողովրդին հնարավոր չէ ընկճել դժվարություններով: Ոչ մի շրջափակում, ոչ մի ճնշում, ոչ մի սպառնալիք ի զորու չէ կոտրել արցախցու ոգին, կամքը, հայրենի հողում ապրելու վճռականությունը:
Մենք մեր պատմության մեջ շատ ավելի բարդ փուլեր ենք ունեցել: Մեր հայրենիքը նվաճել ցանկացողները եկել ու գնացել են, իսկ մենք հազարամյակներով ապրել ենք այս սուրբ հողի վրա ու շարունակելու ենք ապրել:

Никакая блокада, никакое давление, никакая угроза не могут сломить дух, волю и решимость арцахцев жить на родной земле - Варданян 01/06/2023   12:43  |  Лента новостей
Государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян направил послание по случаю праздника Богоявления и Рождества Иисуса Христа. В послании говорится:
"В этом году мы празднуем Рождество в Арцахе в крайне необычных условиях. Но наш народ не может быть подавлен трудностями. Никакая блокада, никакое давление, никакая угроза не могут сломить дух, волю и решимость арцахцев жить на родной земле.
В нашей истории были гораздо более сложные периоды. Те, кто хотели завоевать нашу родину, приходили и уходили, а мы продолжали жить на нашей святой земле тысячелетиями и будем жить дальше.