Երեկ ԱՄՆ Հայ Դատի հանձնախումբը՝ ANCA դիմել էր ՄԱԿ-ին՝ կոչ անելով օդային ճանապարհով հումանիտար բեռներ հասցնել Արցախ. Քրիստինե Վարդանյան 01/05/2023   14:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ ԱՄՆ Հայ Դատի հանձնախումբը՝ ANCA դիմել էր ՄԱԿ-ին՝ կոչ անելով օդային ճանապարհով հումանիտար բեռներ հասցնել Արցախ։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ԱԺ պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը.
«Այսօր արդեն Արցախի ԱԺ պատգամավորները նամակով դիմել են միջազգային հանրությանը նույնանման կոչով, որտեղ մասնավորապես ասվում է․
«Կոչ ենք անում քաղաքակիրթ աշխարհին, մասնավորապես Մինսկի խմբի համանախագահող երկրներին կոնկրետ գործողություններ կիրառել միջանցքի բացման կամ օդային կամրջի՝ Ստեփանակերտի օդանավակայանի գործարկման ուղղությամբ, ինչը թույլ կտա ձմեռային ժամանակաշրջանում փոքր-ինչ կանխելու Արցախում առկա հումանիտար տագնապալի ճգնաժամը» ։
Թվիթերում արդեն այս ուղղությամբ բավական տարածված արշավ կա, որին կարող եք միանալ նաև դուք՝ օգնելով տեղ հասցնել պահանջը։
Մենք էլ այս ուղղությամբ գործադրում ենք մեր ձեռքի տակ եղած բոլոր դիվանագիտական ջանքերը՝ բոլոր կողմերին Արցախից հնչող պահանջը տեղ հասցնելու համար»։
11:26 03/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր «նոյեմբերի 9-ի» հետևից են գնում ՀՀ իշխանությունները. Քրիստինե Վարդանյան
16:57 14/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրեցի երիտասարդների սպանության գործի նախաքննությունը տեղափոխվել է ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչություն
13:10 13/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիում կրակոցների գործով ձերբակալվել է 3-րդ անձը
17:02 12/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիում կրակոցների գործով նոր զարգացումներ. շղթան սեղմվում է
13:26 12/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳյումրիում կատարված սպանությունների գործով 3 անձ ձերբակալվել է, 3-ը հետախուզվում է
14:04 07/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՇիրակում սպանված Քրիստ Վարդանյանը նախկինում դատված է եղել քրեական օրենսգրքի 3 հոդվածով

В Twitter развернулась широкая кампания с требованием доставить гуманитарный груз в Арцах по воздуху - Варданян 01/05/2023 15:33 | Лента новостей
В Twitter широко распространяются твиты с хештегом #ArtsakhAirlift, содержащие требование об оказании экстренной доставки ООН гуманитарных грузов более чем 120 тыс. армян в Арцахе, находящихся в блокаде, устроенной Азербайджаном.
Депутат парламента Армении Кристине Варданян напомнила, что вчера Армянский национальный комитет США(ANCA) обратился в ООН с призывом доставить гуманитарный груз в Арцах по воздуху. Сегодня уже депутаты парламента НС обратились с письмо к международному сообществу с аналогичным призывом, в котором, в частности говорится:
"Призываем цивилизованный мир, в частности страны-сопредседатели Минской группы, к конкретным действиям по открытию коридора или задействованию воздушного моста, Степанакертского аэропорта, что позволит в какой-то мере предотвратить тревожный гуманитарный кризис в Арцахе в зимний период".
В Twitter уже в этом направлении развернулась довольно широкая кампания, к которой можете присоединиться и вы и тем самым помочь донести требование. Мы тоже прилагаем все дипломатические усилия, чтобы донести требование Арцаха до всех сторон", - написала Варданян.