Գեղարքունիքում 17-ամյա դպրոցական աղջիկ է մահացել. նախաձեռնվել է քրեական վարույթ 01/05/2023   12:20  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունվարի 2-ին ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 09։50-ի սահմաններում Մարտունու բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Մարտունու բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «սուր որովայնային խոռոչավոր օրգանի թափածակում» ախտորորշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի։ Այս մասին հայտնում է SHAMSHYAN.com-ը։
Կայքի փոխանցմամբ՝ հիվանդանոց է մեկնել ոստիկանության Մարտունու բաժնի օպերատիվ խումբը` բաժնի պետի օպերատիվ գծով տեղակալ Գերասիմյանի գլխավորությամբ։
Ոստիկանները տեղում պարզել են, որ հիվանդանոց տեղափոխված քաղաքացին Գեղարքունիքի մարզի գյուղերից մեկի բնակիչ 17-ամյա Նազիկ Խ․-ն է, ով հիվանդանոցի վիրաբուժական բաժանմունքի վիրահատարանում մահացել է։
Ըստ հիվանդանոցի հայտնածի՝ մահվան պատճառը եղել է հանկարծամահությունը։
Դեպքի փաստով Հայաստանի քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Մարտունու քննչական բաժնում սպանություն հատկանիշներով նախաձեռնվել է վարույթ։
Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։
Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ մահացածը սովորում էր Գեղարքունիքի մարզի դպրոցներից մեկի 11-րդ դասարանում։

17-летняя девушка скончалась в больнице Мартуни; инициировано уголовное производство - shamshyan 01/05/2023 13:31 | Криминальная хроника
Семнадцатилетняя девушка скончалась в больнице города Мартуни Гегаркуникской области Армении, сообщает сайт SHAMSHYAN.com.
Сигнал о госпитализации девушки с диагнозом "острая перфорация желудочно-кишечного тракта" поступил в полицию 2 января в 09։50.
Как передает сайт, в больницу прибыла оперативная группа.
Полицейские на месте выяснили, что госпитализированная – 17 летняя жительница одного из сел Гегаркуникской области Назик. Х.., которая скончалась в операционной клиники.
По предварительной версии, девушка скончалась скоропостижно.
По данному факту инициировано производство по признакам "убийство". Назначена судебно-медицинская экспертиза.