Սերժ Թանկյանը բոլորին կոչ է արել համախմբվել հանուն Արցախի 01/05/2023 12:15 | ԼՐԱՀՈՍ
Աշխարհահռչակ ռոք երաժիշտ Սերժ Թանկյանը սոցիալական ցանցերի իր էջերում անդրադարձել է Լաչինի միջանցքի շրջափակմանը:
Twitter-ի իր էջում Թանկյանը հրապարակել է օրեր առաջ TYT հեռուստաընկերությանը տված իր հարցազրույցը, որտեղ նա խոսում է Ադրբեջանի կողմից Արցախի անօրինական շրջափակման մասին: Թանկյանը նշում է, որ մարդասիրական իրավիճակը գնալով վատթարանում է: Ըստ նրա՝ ժամանակն է, որ ԱՄՆ նախագահը և ԱՄՆ իշխանություններն ուղղակի ճնշում գործադրեն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի վրա:
Facebook սոցիալական ցանցում Թանկյանը շնորհակալություն է հայտնել Լոս Անջելեսի քաղաքապետ Քերըն Բասին և քաղաքային խորհրդի նախագահ Փոլ Գրեգորյանին, որոնք պաշտոնական գրությամբ դիմել էին ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին՝ կոչ անելով օգնության հասնել Արցախի ժողովրդին:
Instagram-ի, Facebook-ի և Twitter-ի իր էջերում աշխարհահռչակ երաժիշտը կոչ է արել բոլորին իրենց սոցիալական էջերում տարածել Արցախի դրոշը՝ ի նշան արցախահայերի աջակցության, որոնք «Ադրբեջանի բռնապետի կողմից անօրինական շրջափակման պատճառով հայտնվել են հումանիտար աղետի շեմին»:
«Մինչ Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանական շրջափակումը շարունակվում է 24 օր, Արցախի հայկական Հանրապետությունը և նրա քաղաքացիները զրկված են առաջին անհրաժեշտության պարագաներից և պարենից: Տարածե՛ք այս դրոշը՝ ի աջակցություն Արցախի: Ալիևը և Ադրբեջանի կառավարությունը չեն ցանկանում, որ գոյություն ունենան այս դրոշը և այն ներկայացնող մարդիկ, այնպես որ, տարածե՛ք այն: Տարածե՛ք իրազեկություն, կրթե՛ք, կազմակերպե՛ք և համախմբվե՛ք՝ հանուն Արցախի: Գործողություննե՛ր ձեռնարկեք Ալիևի՝ էթնիկ զտման վերջին ջանքերի դեմ»,- նշված է գրառման մեջ:

Серж Танкян призвал всех объединиться во имя Арцаха 01/05/2023   12:37  |  Лента новостей
Всемирно известный музыкант, фронтмен  группы «System of a Down» Серж Танкян в соцсети коснулся незаконной блокады Арцаха со стороны Азербайджана.
В своем микроблоге в Twitter Серж Танкян опубликовал свое интервью программе «Conversation» на канале TYT,  в ходе которого он рассказал о незаконной блокаде Арцаха со стороны Азербайджана. Танкян отметил, что гуманитарная ситуация с каждым днем усугубляется. Как указал он, настало время, чтобы президент и власти США оказали прямое давление на главу Азербайджана Ильхама Алиева.
Танкян в соцсети Facebook поблагодарил мэра Лос-Анджелеса Карен Басс и председателя городского совета Пола Грегоряна.
На своих страницах в Instagram, Facebook и Twitter  всемирно известный музыкант призвал всех размещать флаг Арцах в знак поддержки арцахских армян, которые оказались на грани гуманитарной катастрофы из-за незаконной блокады, устроенной азербайджанским диктатором.
"Пока геноцидальная блокада со стороны Азербайджана длится 24 дня, армянская Республика Арцах и ее граждане лишены товаров первой необходимости и продовольствия. Разверните этот флаг в поддержку Арцаха! Алиев и правительство Азербайджана не хотят, чтобы существовали этот флаг и представляющие его люди. Распространяйте информацию, обучайте, организуйте и объединяйтесь во имя Арцаха. Примите меры против последних усилий Алиева по проведению этнических чисток", - говорится в записи.