Տեղի ունեցածը պահանջում է Արցախի պետականաշինության ողջ փիլիսոփայության և ռազմավարության արմատական վերանայում․ Բաբայան 01/04/2023 11:22 | ԼՐԱՀՈՍ
Տեղի ունեցածը պահանջում է Արցախի պետականաշինության ողջ փիլիսոփայության և ռազմավարության արմատական վերանայում։ Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել էԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանը:
«Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակումն, իհարկե, սպասելի էր։ Բայց, ինչպես ասում են, քանի դեռ որոտը չի բռնկվել... եզրակացություններ չեն արվում։ Տեղի ունեցածը պահանջում է Արցախի պետականաշինության ողջ փիլիսոփայության և ռազմավարության արմատական վերանայում։ Այս վերանայումը պետք է վերաբերի թե՛ պետական ծրագրերին, թե՛ զարգացման առաջնահերթություններին, թե՛ մեր առօրյային։ Միայն այս կերպ մենք կկարողանանք հաղթահարել մեր առջև ծառացած մարտահրավերները»,- գրել է նա։

Произошедшее требует коренного пересмотра всей философии и стратегии государственного строительства Арцаха - Бабаян 01/04/2023   11:45  |  Лента новостей
Произошедшее требует коренного пересмотра всей философии и стратегии государственного строительства Арцаха. Такое мнение высказал исполняющий обязанности министра иностранных дел Арцаха Давид  Бабаян.
"Блокада Арцаха со стороны Азербайджана, конечно, была ожидаема. Но, как говорится, пока гром не грянет… выводы не делаются. То, что произошло, требует коренного пересмотра всей философии и стратегии государственного строительства Арцаха", - написал Бабаян на своей странице в Facebook.
По его словам, этот пересмотр должен касаться как государственных программ, приоритетов развития, так и нашей повседневной жизни.