Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները Ստեփանակերտի բնակիչներին տարհանելու կեղծ լուրեր են տարածում 12/31/2022 23:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու համար ավտոբուսներ հատկացնելու վերաբերյալ կեղծ լուրեր են տարածում: Քիչ առաջ այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի ԱԱԾ-ն:
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայություններն օգտագործելով Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների «Ֆեյսբուք»-յան էջեր Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու համար ավտոբուսներ հատկացնելու վերաբերյալ կեղծ լուրեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։
Կասկածելի բովանդակությամբ տեղեկություններ ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26», - նշված է ԱԱԾ-ի հայտարարության մեջ:

Спецслужбы Азербайджана распространяют ложные сообщения об эвакуации жителей Степанакерта - СНБ Арцаха 12/31/2022   23:31  |  Лента новостей
Служба национальной безопасности Республики Арцах сообщает, что спецслужбы Азербайджана используют страницы граждан Республики Арцах в Facebook, распространяя ложные сведения о выделении автобусов для эвакуации жителей Степанакерта, с целью посеять панику среди населения.  Об этом говорится в заявлении СНБ Республики Арцах.
"Призываем вас не поддаваться на фейковые новости и сохранять спокойствие. Служба национальной безопасности Республики Арцаха полностью контролирует ситуацию на территории республики", -отмечается в заявлении.
СНБ также призвала граждан в случае получения сведений подозрительного содержания обращаться на сайт СНБ Арцаха или звонить на номер "горячей линии" - 047-94-41-26 и 41-26.
00:20 31/12/2022  |  Лента новостейПрезидент Арцаха провел рабочее совещание с участием глав силовых структур