Պետք է հնարավորինս զերծ մնալ հիմարությունից, դեմագոգիայից, սադրանքից.Դավիթ Բաբայան 12/29/2022   11:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշխարհաքաղաքական ֆորմատավորման նոր փուլ է սկսվել մի շարք առանցքային աշխարհաքաղաքական տարածքներում։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Արցախի ԱԳՆ պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանը։
«Այս գործընթացը օբյեկտիվ է, անխուսափելի, բարդ, մարտահրավերներով ու ցնցումներով լի։ Դա պահանջում է սառնասրտություն, ճկունություն, քաջություն, հայրենասիրություն և պրոֆեսիոնալիզմ: Պետք է հնարավորինս զերծ մնալ հիմարությունից, դեմագոգիայից, սադրանքից: Աստված մեզ օգնական»,-գրել է նա։

Новый виток геополитического форматирования начался в ряде ключевых геополитических пространств – Давид Бабаян 12/29/2022   12:19  |  Лента новостей
В ряде ключевых геополитических пространств начался новый виток геополитического форматирования, заявил временно исполняющий обязанности министра иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян.
"Процесс этот объективный, неизбежный, сложный, полный вызовов и потрясений. Здесь нужны хладнокровие, гибкость, смелость, патриотизм и профессионализм. Надо максимально избегать глупости, демагогства, провокаторства, Бог нам в помощь!" - написал Бабаян на своей странице в Facebook.