Արայիկ Հարությունյանը նախարարներ է նշանակել 12/29/2022 12:29 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 29-ին հաստատել է կառավարության որոշում Սուրեն Արմավիրի Գալստյանին ԱՀ կադաստրի և պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահի պաշտոնից ազատելու մասին:
Ինչպես հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, նույն օրը նախագահ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագրեր, որոնց համաձայն՝ Սուրեն Գալստյանը նշանակվել է ԱՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար, իսկ Հրանտ Կամոյի Սաֆարյանը՝ ԱՀ գյուղատնտեսության նախարար:
Հրանտ Սաֆարյանն զբաղեցնում էր ԱՀ գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը:

Президент Арцаха назначил новых министров 12/29/2022   13:12  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 29 декабря утвердил решение правительства об освобождении Сурена Галстяна от должности председателя Комитета кадастра и управления государственным имуществом. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
В тот же день президент Арутюнян подписал указы, согласно которым Сурен Галстян назначен министром территориального управления и инфраструктур, а Грант Сафарян - министром сельского хозяйства.
Грант Сафарян занимал ранее должность генерального директора Фонда содействия селу и сельскому хозяйству.