Էլեկտրաէներգիայի սակագները բոլոր սպառողների համար կմնան անփոփոխ. ՀԾԿՀ 12/28/2022   16:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սակագների վրա ազդեցություն ունեցող բոլոր դրական և բացասական գործոնների վերլուծության արդյունքում «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի կողմից սպառողներին վաճառվող էլեկտրական էներգիայի սակագների վերանայման անհրաժեշտություն չի առաջացել, և գործող սակագները բոլոր սպառողների համար կմնան անփոփոխ։
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ սկսված էլեկտրաէներգետիկական համակարգի ընկերությունների սակագների վերանայման արդյունքում սահմանվեցին նաև 2023 թվականի փետրվարի 1-ից գործող էլեկտրաէներգետիկական համակարգի խոշոր արտադրող կայանների և ծառայություններ մատուցող ընկերությունների նոր սակագները։
12:53 12/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Նռանյանին առաջադրել են ՀԾԿՀ անդամի պաշտոնում
16:37 24/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀԾԿՀ անդամ Մեսրոպ Մեսրոպյանի լիազորությունները դադարեցվել են
13:31 17/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀԾԿՀ անդամ Մեսրոպ Մեսրոպյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
17:03 03/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀԾԿՀ մշակած գազի սակագների հաշվարկման նոր մեթոդիկան կքննարկվի ԱԺ հանձնաժողովում
19:40 23/04/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՔաղաքացիները կարող են դիմել կոմունալ ծառայությունների մատակարարին՝ էլեկտրաէներգիայի ու գազի մատակարարումը չդադարեցնելու համար
18:13 19/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀԾԿՀ-ն հստակեցրել է էլեկտրական էներգիայի պլանային ընդհատումների մասին սպառողներին լրատվություն տրամադրելու ընթացակարգը
11:53 06/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀԾԿՀ-ն նախազգուշացրեց «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությանը
17:32 17/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀԾԿՀ-ն մոնիթորինգի առաջին փուլի արդյունքներով ապօրինի ջրօգտագործման հարյուրավոր դեպքեր է հայտնաբերել
12:27 26/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀԾԿՀ-ն կքննարկի «Մուլտի Տրանս» ընկերությանը 4 միլիոն դրամով տուգանելու հարցը

Тарифы на электроэнергию останутся неизменными для всех потребителей 12/28/2022   17:45  |  Лента новостей
Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении на заседании в среду оставила без изменений тарифы на электроэнергию для всех категорий потребителей.
"По итогам анализа всех положительных и отрицательных факторов, влияющих на поставляемую потребителям ЗАО "Электрические сети Армении" электроэнергию, решено оставить действующие тарифы без изменений", - говорится в заявлении КРОУ
В то же время сообщается, что в результате инициированного КРОУ пересмотра тарифов компаний электроэнергетической системы с 1 февраля вступают в силу новые тарифы крупных генерирующих станций и поставщиков услуг электроэнергетической системы на 2023 год.
12:38 08/06/2018  |  Информационная платформаТариф на электроэнергию для социально необеспеченных семей в Армении будет снижен – Никол Пашинян
09:44 01/02/2017  |  Лента новостейВ Армении с сегодняшнего дня начнут действовать новые тарифы на электроэнергию
14:19 23/12/2016  |  Информационная платформаЖителям Армении с 1 февраля “светит” понижение тарифов на электроэнергию
10:40 23/01/2016  |  Пресса “Айкакан жаманак”: Тариф на электроэнергию в Армении может быть снижен
14:56 22/05/2015  |  Актуальная темаЗаявка “Элетросетей Армении” не может служить основанием для повышения тарифов на электроэнергию, покуда не изучена ее обоснованность - РПА
13:01 22/05/2015  |  Лента новостейЭнергетическая система Армении нуждается в серьезном исследовании и независимой экспертизе – Арцвик Минасян
15:02 07/06/2013  |  Лента новостейАрмении с 1 июля “светит” подорожание на электроэнергию: дневной тариф за 1 кВт.ч электроэнергии составит для жителей республики 38 драмов