Ողբերգական ավտովթար-հրդեհ Երևանում․ Lexus-ը վերածվել է մոխրակույտի.հայտնաբերվել է մոխրացած դի 12/28/2022 12:28 | Արտակարգ պատահարներ
Այսօր՝ դեկտեմբերի 28-ին, խոշոր ու ողբերգական ավտովթար-հրդեհ է տեղի ունեցել Երևանում։ Այս մասին հայտնում է shamshyan.com-ը։
«Ժամը 03։00-ի սահմաններում Lexus մակնիշի ավտոմեքենան Ծովակալ Իսակովի պողոտայում, ՀՀ ոստիկանության զորքերի N զորամասի դիմաց դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել գովազդային վահանակի սյանը, ապա երկաթե էլեկտրասյանը և մասամբ հայտնվել ճանապարհի երթևեկելի գոտում։
Մինչ հրշեջների ժամանումը, ոստիկանության զորքերի ծառայողը, վտանգելով իր կյանքը, մոտեցել է վառվող ավտոմեքենային և այնտեղից դուրս բերել մի քաղաքացու, ով մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն, որտեղից էլ «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն։
Հրշեջ-փրկարարները մարել են ավոտմեքենայում առաջացած հրդեհը, որից հետո այնտեղ հայտնաբերել են ամբողջովին մոխրացած դի։ Մեքենան ամբողջովին վերածվել է մոխրակույտի։
Վթարի փաստով՝ Ա․ Համզոյանի կողմից նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ հիվանդանոց տեղափոխված վիրավորը Երևանի բնակիչ 17-ամյա Գրիգոր Մ․-ն է։
Պարեկային ծառայությունն ու քննչական բաժինը պարզում են ավտոմեքենայի սեփականատիրոջ և մահացածի ինքնությունը։
Ավտոմեքենան քննիչի հանձնարարականով՝ տեղափոխվում է Պարեկային ծառայության Երևանի գնդի պահպանվող հատուկ տարածք»,-գրել է կայքը։

Lexus превратился в груду пепла после ДТП в Ереване, есть погибший и пострадавший - shamshyan.com 12/28/2022 12:55 | Чрезвычайное просшествие
Крупное и трагическое ДТП с последующим возгоранием произошло сегодня в Ереване, сообщает сайт shamshyan.com.
По данным издания, около 03։00 на проспекте Исакова в Ереване, возле полицейской части, автомобиль марки Lexus вылетел с проезжей части дороги, врезался в опору рекламного щита, а затем – металлический столб и загорелся.
До приезда спасателей сотрудник полиции, рискуя собственной жизнью, вытащил из машины одного гражданина, которые с телесными повреждениями был доставлен в медцентр "Астхик", а оттуда – в МЦ «Сруб Аствацамайр».
Пожарные-спасатели при тушении пожара обнаружили обгоревший труп человека. Автомобиль превратился в груду пепла.
По факту аварии инициировано уголовное производство. По сведениям Г. Шамшяна, доставленный в больницу водитель – 17-летний житель Еревана Григор М.