Մի խումբ արցախցիներ գիշերել են Ստեփանակերտի օդանավակայանի մոտ. սպասում են Վոլկովի հետ հանդիպման(տեսանյութ) 12/28/2022   11:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մի խումբ արցախցիներ, ովքեր երեկ քայլերթով շարժվել են դեպի Ստեփանակերտի օդանավակայան՝ պահանջելով հանդիպում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար Վոլկովի հետ, գիշերել են օդանավականի մոտ։ Երթի մասնակիցների մի մասը գիշերն անցկացրել են խարույկի շուրջ հավաքված, մյուսները՝ մեքենաների մեջ։
Նախաձեռնության հեղինակ Տիգրան Պետրոսյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերով կոչ է արել արցախցիներին՝ միանալ իրենց, չվախենալ բարձրաձայնել ռուս խաղաղապահների անգործության մասին և տեր լինել երկրին։
Պետրոսյանը նաև նշեց, որ քիչ անց կրկին հանդիպում են պահանջելու Վոլկովի հետ, որպեսզի նրան ուղղեն իրենց հուզող հարցերը։ Վերջինս նաև շեշտեց, որ այդ ակցիային հակառուսական երանգ հաղորդելն աբսուրդ է, քանի որ ակցիայի նպատակը արցախահայության՝ իրենց երկրում ապրելու իրավունքին տեր կանգնելն ու արժանապատվությունը պահելն է։

Арцахцы ночевали возле Степанакертского аэропорта, они требуют встречи с командующим РМК Волковым(ВИДЕО) 12/28/2022 11:38 | Лента новостей
Группа арцахцев, которые вчера провели шествие к аэропорту Степанакерта с требованием встречи с командующим российским миротворческим контингентом Волковым, ночевали возле воздушной гавани. Некоторые участники марша провели ночь у костра, другие - в своих автомобилях.
Инициатор акции Тигран Петросян в прямом эфире со своей страницы в Facebook призвал арцахцев примкнуть к ним, не бояться высказываться о бездействии российских миротворцев и встать на защиту своей страны.
Петросян также отметил, что собравшиеся вновь потребуют встречи с Волковым, чтобы задать ему волнующие народ Арцаха вопросы. Он также назвал абсурдными попытки придать акции антироссийский оттенок. Петросян указал, что цель акции армян Арцаха – отстаивание своего права жить в своей стране и защита свеого достоинства.