Պետնախարարը պարենային անվտանգության հարցեր է քննարկել առաքող և արտադրող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ 12/27/2022   12:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի  Հանրապետության  պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը հանդիպել է առաքող և արտադրող ընկերությունների ղեկավարների հետ՝ տեղեկանալու Ադբրեջանի կողմից Արցախի շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակում  նրանց խնդիրների մասին, ինչպես նաև  քննարկելու պարենային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Խորհրդակցության մասնակիցները պետնախարարին հավաստիացրել են, որ շրջափակման իրավիճակում իրենց համար առաջնային է հանրային ու պետական շահը, և պատրաստակամություն են հայտնել կառավարության հետ համագործակցված աշխատել՝ ճգնաժամին  միասնաբար դիմակայելու համար:
Գործարարներն առաջարկել են նաև անհրաժեշտության դեպքում դիտարկել իրենց տնօրինության տակ գտնվող ենթակառուցվածքների օգտագործման հնարավորությունը՝ առկա պաշարները պահպանելու և համաչափ բաշխելու հարցում:
Ռուբեն Վարդանյանը ողջունելի է համարել նրանց մոտեցումն ու դիրքորոշումը՝ ընդգծելով  այս բարդ իրավիճակում առկա խնդիրների  քննարկման և  համատեղ լուծումներ գտնելու կարևորությունը:

Госминистр Арцаха обсудил вопросы продовольственной безопасности с главами компаний- перевозчиков и производителями 12/27/2022   13:06  |  Лента новостей
Государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян встретился с руководителями компаний, занимающихся перевозками и производством, чтобы узнать об их проблемах в ситуации, сложившейся вследствие блокады Арцаха со стороны Азербайджана, а также обсудить ряд вопросов, связанных с продовольственной безопасностью. Об этом сообщает отдел информации и по связям с общественностью аппарата государственного министра Арцах.
Участники совещания заверили госминистра, что в условиях блокады приоритетом для них является общественный и государственный интерес и выразили готовность работать в сотрудничестве с правительством для совместного противодействия кризису.
Предприниматели также предложили рассмотреть возможность использования при необходимости находящейся в их управлении инфраструктуры в вопросе сохранения и пропорционального распределения имеющихся запасов.
Рубен Варданян приветствовал их подход и позицию, подчеркнув важность обсуждения совместного и поиска решений существующих проблем.