Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները կեղծ լուրեր են տարածում` Արցախի բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ. ԱԱԾ 12/26/2022   23:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները կրկին կեղծ լուրեր են տարածում` բնակիչներին, իբր, տարհանելու վերաբերյալ: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտարարությամբ է հանդես եկել Արցախի ԱԱԾ-ն:
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայություններն օգտագործելով Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների «Ֆեյսբուք»-յան էջեր ԱՀ բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ կեղծ լուրեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։
Կասկածելի բովանդակությամբ տեղեկություններ ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26»:
17:53 26/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ10 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում. Արցախի ԱՆ
16:36 26/12/2022  |  ՀարցազրույցԱրցախում նկատվում է ճնշման, ջերմիջեցնող, ցավազրկող, հակաբիոտիկ և շաքարային դիաբետով տառապող անձանց համար անհրաժեշտ դեղորայքի պակաս
16:28 26/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքացիներն ավտոերթով հասել են առաջին անցակետ. նրանք ցանկանում են Ամանորյա նվերներ հասցնել շրջափակման մեջ գտնվող արցախցի երեխաներին

Спецслужбы Азербайджана распространяют ложные сведения о якобы эвакуации жителей Арцаха - СНБ 12/27/2022   09:20  |  Лента новостей
Спецслужбы Азербайджана распространяют ложные сведения о якобы эвакуации жителей Арцаха. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения СНБ Арцаха.
"Служба национальной безопасности Республики Арцах сообщает, что спецслужбы Азербайджана используют страницы в Facebook граждан Республики Арцах и распространяют ложные сведения об эвакуации жителей Арцаха с целью посеять панику среди населения", - говорится в сообщении.
СНБ Арцаха призывает граждан не поддаваться на фейковые новости и сохранять спокойствие. Служба национальной безопасности Республики Арцах полностью контролирует ситуацию на территории республики.
"При получении информации сомнительного содержания обратитесь в СНБ через сайт  ведомства или позвоните на телефон горячей линии - 047-94-41-26 и 41-26", - говорится в сообщении.