Մենք չենք կարող այստեղ նստել ու սպասել, որ ինչ-որ բան լինի.քաղաքացիները Երևանից ավտոերթով շարժվել են դեպի Լաչինի միջանցք 12/26/2022 14:27 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի Հանրապետության հրապարակից մի խումբ ակտիվիստներ այսօր ավտոերթով շարժվել են դեպի Լաչինի միջանցք։ Երթի մասնակիցները Գորիսում կհանդիպեն Հայաստանում մնացած արցախցի երեխաներին, այնուհետև կշարժվեն Լաչինի միջանցք, որն արդեն 15-րդ օրն է՝ փակ է ադրբեջանցի կեղծ «բնապահպանների» կողմից:
Ակցիայի մասնակիցներից Սամվել Մովսիսյանը լրագրողներին ասաց, որ այս օրերին աշխատում են մի քանի նախագծերի վրա, որոնց թվում է «100 տուն Արցախում» ծրագիրը.
«Մեր այսօրվա ծրագիրը կոչվում է «Ձմեռ պապն այցելում է բոլորին»: Չի կարելի ուղղակի ասել, որ սիրում ենք Արցախը և հանգիստ նստել: Մենք չենք կարող այստեղ նստել ու սպասել, որ ինչ-որ բան լինի»,-ասաց նա:

"Мы не можем сидеть сложа руки": группа граждан из Еревана направилась к Лачинскому коридору 12/26/2022   14:53  |  Лента новостей
Группа активистов из Еревана с площади Республики автопробегом направилась к Лачинскому коридору. Участники автопробега встретятся в Горисе с остающимися в Армении детьми из Арцаха, а затем собираются двинуться к Лачинскому коридору, который уже на протяжении 15 дней заблокирован азербайджанцами.
Один из участников акции Самвел Мовсисян в беседе с журналистами заявил, что эти дни работает над несколькими проектами, среди которых – программа "100 домов в Арцахе".
"Наша сегодняшняя программа называется "Санта-Клаус в гостях у всех". Нельзя просто говорить, что мы любим Арцах, и сидеть сложа руки. Мы не можем сидеть здесь и ждать, пока что-то произойдет", - сказал он.
11:18 26/12/2022  |  Лента новостейАкция поддержки Арцаха пройдет сегодня на площади Азнавура в Ереване
09:22 26/12/2022  |  Лента новостейНарод Арцаха мощным митингом подтвердил свою волю к последовательной и решительной борьбе - Бегларян