Ուկրաինայի նախագահը Բուլղարիայում դեսպան է նշանակել սեքսոլոգի 12/26/2022 13:11 | Միջազգային լրահոս
Նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին նշանակել է Բուլղարիայում Ուկրաինայի դեսպան է նշանակել Օլեսյա Իլաշչուկին, որի աշխատանքային փորձ չունի ոչ դիվանագիտության, ոչ էլ պետական պաշտոններում և մինչ այժմ դիրքավորվել է որպես սեքսոլոգիայի և թանկարժեք զարդերի մասնագետ։ Այս մասին «Եվրոպական պրավդա» - ն: Նշվում է, որ յս տեղեկությունը պարբերականին հաստատել են դիվանագիտական կորպուսի մի քանի աղբյուրներ ։
Հաղորդվում է, որ նոր դեսպանը, որի նշանակման հրամանագիրն ստորագրվել է դեկտեմբերի 23-ին, արդեն մասնակցել Է Ուկրաինայի դեսպանների ընդհանուր խորհրդակցությանը, որը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 22-25-ը Կիեւում եւ Նիկոլաեւում:
Բուլղարիայում Ուկրաինայի նոր դեսպանի կենսագրությունը դեռ չի հրապարակվել, բայց նա որոշ մանրամասներ է բացահայտել Facebook-ի երկու պրոֆիլներում, որոնք չունեն պաշտոնական ստուգման նշան, բայց որոնց վրա տեղադրված են Օլեսյա Իլաշչուկի անձնական լուսանկարներն ու այլ տեղեկություններ:
Դրանցից մեկը երկար ժամանակ չի թարմացվում.դրանում Իլաշչուկը դիրքավորվում է որպես թանկարժեք քարերի մշակման մասնագետ ։ Պրոֆիլը պնդում է, որ նա Անտվերպենի ադամանդների հարցերով բարձրագույն խորհրդի շրջանավարտ է, հեղինակավոր կազմակերպություն, որը համալսարան կամ կրթական կենտրոն չէ, սակայն, այնուամենայնիվ, տրամադրում է որոշակի կրթական ծառայություններ
Մեկ այլ պրոֆիլում, որն ակտիվորեն թարմացվել է մինչև վերջերս, նույն անձը դիրքավորվում է որպես «կլինիկական հոգեբան, համակարգային ընտանեկան թերապևտ, գեստալտ թերապևտ, սեքսապաթոլոգ-խորհրդատու»: Ելնելով ԵՄ-ի և ՆԱՏՕ-ի անդամ պետությունում Ուկրաինայի ապագա ներկայացուցչի հրապարակային ակտիվությունից ՝ նա մինչև վերջերս զբաղվում էր գեստալտ-բուժման և սեքսոլոգիայի հարցերով ։ Կիրակի երեկոյան այդ պրոֆիլն արդեն փակվել էր ։

Послом Украины в Болгарии назначили сексолога 12/26/2022 13:24 | Международные новости
Олеся Илащук, которую президент Владимир Зеленский назначил послом Украины в Болгарии, не имеет опыта работы ни в дипломатии, ни на государственных должностях и до сих пор позиционировалась как специалист по сексологии и драгоценным украшениям. Об этом пишет "Европейская правда". Информацию о тому, что новый посол в Болгарии не имеет отношения к МЗС, "Европейской правде" подтвердили несколько источников в дипкорпусе.
Как утверждается, посол, указ о назначении которой президент подписал 23 декабря, уже начала приобретать опыт по новой специальности - в частности, участвовала в общем совещании послов Украины, которое проходило 22-25 декабря в Киеве и Николаеве.
Между тем, проблемой является то, что ранее она вообще не имела опыта работы в качестве специалиста-международника.
Биография нового Украины в Болгарии пока не обнародована, однако отдельные детали она раскрыла на двух профилях в Facebook, которые не имеют официальной отметки верификации, но на которых размещены личные фото и другая информация Олеси Илащук.
В другом профиле, который активно обновлялся до последнего времени, тот же человек позиционируется как "клинический психолог, системно-семейный терапевт, гештальт-терапевт, сексолог-консультант". Исходя из публичной активности будущей представительницы Украины в государстве-члене ЕС и НАТО, она до последнего времени занималась вопросами гештальт-лечения и сексологии. В воскресенье вечером этот профиль был заблокирован.