Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի իրացումն այլընտրանք չունի. Արցախը եղել է, կա և կլինի հայկական. Ղազինյան 12/26/2022 16:12 | Մեկնաբանություն
Հիմա արդեն, մեծ հաշվով, կարևոր չէ, թե ում շահերն է պաշտպանում Ռուբեն Վարդանյանը` Ռուսաստանի, թե՞ արևմուտքի, Չինաստանի թե՞ Իրանի: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արթուր Ղազինյանը։
«Հանուն Արցախի անկախության և անվտանգության պետք է աշխատել բոլորի` Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի, Մեծ Բրիտանիայի, Չինաստանի, Իրանի և այլ մայրաքաղաքների ու կենտրոնակայանների հետ:
Եթե նա հետևողական լինի այն ամենին, ինչ ասեց երեկ Ստեփանակերտում կայացած հանրահավաքի ժամանակ, լինի անկեղծ ու ազնիվ Արցախի բնակչության և աշխարհահայության հետ, նվիրվի և ծառայի Հայկական շահին, ապա նրան պետք է աջակցել և զորավիգ լինել:
Արցախը համազգային արժեք է և այդ հարցում մենք չպետք է ունենանք որևէ հակասություն կամ տարաձայնություն.
Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի իրացումն այլընտրանք չունի. Արցախը եղել է, կա և կլինի հայկական»,- գրել է Ղազինյանը։

Альтернативы реализации права народа Арцаха на самоопределение нет. Арцах был, есть и будет армянским - Казинян 12/26/2022   16:59  |  Лента новостей
Альтернативы реализации права народа Арцаха на самоопределение нет. Арцах был, есть и будет армянским, написал председатель партии "Одна Армения", бывший депутат НС РА Артур Казинян на своей странице в Facebook.
"Сейчас уже, по большому счету, неважно, чьи интересы защищает Рубен Варданян – России или Запада, Китая или Ирана. Во имя независимости и безопасности Арцаха необходимо работать со всеми: Россией, США, Великобританией, Китаем, Ираном и другими столицами и центрами силами», - указал он.
По словам Казиняна, если Варданян проявит последовательность во всем, что сказал на вчерашнем митинге в Степанакерте, будет искренен и честен с населением Арцаха и армянами всего мира, если он посвятит себя служению армянским интересам, то его нужно поддерживать и оказать содействие.
"Арцах – национальная ценность, и у нас не должно быть никаких противоречий или разногласий в этом вопросе. Альтернативы реализации права народа Арцаха на самоопределение нет. Арцах был, есть и будет армянским", - написал Казинян.