Քաղաքացիներն ավտոերթով հասել են առաջին անցակետ. նրանք ցանկանում են Ամանորյա նվերներ հասցնել շրջափակման մեջ գտնվող արցախցի երեխաներին 12/26/2022   16:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Տասնյակ քաղաքացիներ Տեղ գյուղից ավտոերթով շարժվում են դեպի Արցախ՝ քաջալերելու արդեն 15 օր լիակատար շրջափակման մեջ գտնվող մեր հայրենակիցներին և Ամանորյա նվերներ հանձնելու արցախցի փոքրիկներին։ Նրանք հասել են առաջին անցակետ ու այս պահին բանակցում են։
Նախաձեռնության համահեղինակ Սամվել Մովսիսյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ որևէ վիճաբանություն չի կարող լինել ոչ ոստիկանների, ոչ էլ ռուս խաղաղապահների միջև, սակայն Լաչինի միջանցքը կացնեն մի պայմանով՝ եթե ադրբեջանցիները հետ քաշվեն ճանապարհից։
14:27 26/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք չենք կարող այստեղ նստել ու սպասել, որ ինչ-որ բան լինի.քաղաքացիները Երևանից ավտոերթով շարժվել են դեպի Լաչինի միջանցք

Участники автопробега доехали до первого КПП, они хотят передать новогодние подарки оказавшимся в блокаде детям Арцаха 12/26/2022   16:44  |  Лента новостей
Десятки граждан на автомобилях направляются из села Тех в сторону Арцаха, чтобы подбодрить наших соотечественников, которые уже 15 дней находятся в полной блокаде, и передать новогодние подарки детям Арцаха.
Участники автопробега уже доехали до первого пропускного пункта, в эти минуты они ведут переговоры.
Соавтор инициативы Самвел Мовсисян в беседе с журналистами отметил, что никакого спора ни с полицейскими, ни с российскими миротворцами быть не может, однако они проедут через Лачинский коридор при условии, если азербайджанцы уйдут с дороги.
11:18 26/12/2022  |  Лента новостейАкция поддержки Арцаха пройдет сегодня на площади Азнавура в Ереване