Արցախցիները քայլերթով շարժվում են դեպի ՌԴ խաղաղապահների անցակետ՝ պահանջելու հեռացնել ադրբեջանցիներին Լաչինի միջանցքից 12/24/2022   16:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մեկնարկեց Արցախի բնակիչների խաղաղ բողոքի ակցիան՝ Արցախը Հայաստանին և արտաքին աշխարհին կապող ճանապարհն անհապաղ բացելու պահանջով:
Բողոքի ակցիան նախաձեռնողներից մեկը՝ «Վաղվա Արցախ» կուսակցության նախագահ Տիգրան Պետրոսյանը հայտնեց, որ նախ բողոքի ակցիայի մասնակիցները երթով շարժվելու են Ստեփանակերտի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու արցախյան պատերազմներում զոհված զինծառայողների հիշատակին, այնուհետև՝ Ստեփանակերտ-Շուշի տանող ճանապարհին տեղակայված Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորակազմի անցակետ՝ նրանցից պահանջելու հեռացնել ադրբեջանցիներին Լաչինի միջանցքից:
15:17 24/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԾանր վիճակում գտնվող 4 ամսական փոքրիկին «Մուրացան» բժշկական կենտրոն են տեղափոխում
14:45 24/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Վերածննդի հրապարակում վաղը կկայանա համաժողովրդական հանրահավաք
14:31 24/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիան ջանքեր է գործադրում, որպեսզի Հայաստանում ԵՄ դիտորդների առաքելությունը ստանա մշտական կարգավիճակ
12:32 24/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀարկավոր է փրկել 120 հազար արցախցիներին. ֆրանսիացի մտավորականների հայտարարությունը

Жители Арцаха направляются к блокпосту российских миротворцев, где потребуют вывода азербайджанцев с Лачинского коридора 12/24/2022   16:35  |  Лента новостей
На площади Возрождения в Степанакерте началась мирная акция протеста жителей Арцаха с требованием немедленной разблокировки дороги, соединяющей Арцах с Арменией и внешним миром.
Один из инициаторов акции протеста, председатель партии "Завтрашний Арцах" Тигран Петросян заявил, что в первую очередь участники акции протеста пройдут маршем к Степанакертскому мемориальному комплексу, чтобы отдать дань уважения памяти воинам, погибшим в Арцахских войнах, Затем участники акции двинуться к блокпосту миротворческого контингента РФ, дислоцированного на дороге Степанакерт-Шуши,  и потребуют вывода азербайджанцев с Лачинского коридора.