Ժամանակն է վերջացնել այս ամենը և Արցախի իշխանությունների հետ նստել բանակցությունների սեղանի շուրջ. Արցախի պետնախարար 12/23/2022 23:10 | ԼՐԱՀՈՍ
Ուրախ եմ, որ իմ անձի շուրջ կա նման հետաքրքրություն։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է ԱՀ պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը։
«Նշանակում է, որ ես ամեն ինչ ճիշտ եմ անում արցախցիների և մեր երկրի համար։
Ժամանակն է վերջացնել այս ամենը։ Ժամանակն է բացել ճանապարհը և Արցախի իշխանությունների հետ նստել բանակցությունների սեղանի շուրջ»,- գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանի արտգործնախարար Բայրամովն այսօր Մոսկվայում տեղի ունեցած ասուլիսում հայտարարել էր, թե պահանջում են, որ Լեռնային Ղարաբաղի պետնախարար Ռ. Վարդանյանը հեռանա Ղարաբաղից:

Пора со всем этим покончить и садиться за стол переговоров с властями Арцаха - Варданян 12/24/2022   00:03  |  Лента новостей
Я рад, что к моей персоне такой интерес. Это значит, что я делаю все правильно для народа Арцаха и нашей страны, написал государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян на своей странице в Facebook.
"Пора со всем этим покончить. Пора открывать дорогу и садиться за стол переговоров с властями Арцаха", - отметил он.
Напомним, глава МИД Азербайджана на прошедшей в пятницу пресс-конференции в Москве заявил, что Баку требует, чтобы госминистр Арцаха Рубен Варданян покинул Нагорный Карабах.