Հնարավոր է` մինչև տարեվերջ խաղաղության պայմանագիրը ստորագրվի, եթե Ադրբեջանը դրական արձագանքի.Արմեն Գրիգորյան 12/22/2022 14:38 | ԼՐԱՀՈՍ
Հնարավոր է` մինչև տարեվերջ խաղաղության պայմանագիրը ստորագրվի, եթե Ադրբեջանը դրական արձագանքի Հայաստանի առաջարկին: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
«Հայաստանը շարունակում է ջանքեր գործադրել տարածաշրջանում խաղաղություն հաստատելու ուղղությամբ, ստեղծված ճգնաժամը ցույց է տալիս Ադրբեջանի ոչ կոնստրուկտիվ, ապակառուցողական դերը տարածաշրջանում, երբ խաղսղության շուրջ բանակցություններ են ընթանում, Ադրբեջանը փակում է Լաչինի միջանցքը»,-ասաց Գրիգորյան՝ շեշտելով, որ հենց Բաքվի իշխանությունն է կազմակերպել Լաչինի միջանցքի շրջափակումը.«Ադրբեջանի իշխանությունն է այդ շրջափակումը կազմակերպել, իրավիճակը շարունակում է մնալ ճգնաժամային»:

Григорян допустил возможность подписания мирного договора до конца года, если Азербайджан положительно ответит на предложение Армении 12/22/2022   14:54  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян допустил возможность подписания мирного договора до конца года, если Азербайджан положительно ответит на предложение Армении. Об этом заявил секретарь Совета Министров РА в беседе с журналистами
"Армения продолжает прилагать усилия для установления мира в регионе. Возникший кризис демонстрирует деструктивную роль Азербайджана в регионе. Когда идут переговоры вокруг мира, Азербайджан перекрывает Лачинский коридор", - сказал Григорян. Он подчеркнул, что именно власти в Баку организовали блокаду Лачинского коридора.
"Власти Азербайджана организовали эту блокаду, ситуация продолжает оставаться критической", - сказал он.