Արցախը Հայաստանին կապող, ամբողջությամբ ՀՀ տարածքով անցնող ճանապարհի ասֆալտապատումը կավարտվի մայիսին. Սանոսյան 12/22/2022 13:48 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախը Հայաստանին կապող այլընտրանքային ճանապարհի ասֆալտապատումը կավարտվի մինչև մայիս։ Այդ մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը։
«Հիմնական հողային աշխատանքները, ինչպես և ասել էինք, կավարտենք մինչև տարեվերջ։ Նոր կառուցվող ճանապարհն ամբողջովին ՀՀ տարածքում է»,-նշեց Սանոսյանը։
Անդրադառնալով Լաչինի միջանցքում ստեղծված վիճակի առնչությամբ խաղաղապահների հասցեին հնչող հայտարարություններին՝ Սանոսյանը նկատեց. «Խաղաղապահնմերի հետ կապված զրույցներն ու վերաբերմունքը, կարծում եմ, շատ բնական է, քանի որ այն տարածքը, որը փակվել է, և այժմ մեր հայրենակիցները չեն կարողանում ազատ տեղաշարժվել, խաղաղապահների վերահսկողության ներքո է»։

Асфальтирование дороги, связывающей Арцах с Арменией, завершится до мая - Саносян 12/22/2022   13:59  |  Лента новостей
Асфальтирование дороги, связывающей Арцах с Арменией, завершится до мая, заявил в беседе с журналистами в четверг министр территориального управления и инфраструктур РА Гнел Саносян.
"Основные земляные работы, как мы и заявляли, завершим до конца года. Прокладываемая дорога полностью находится на территории РА", - отметил Саносян.
Коснувшись заявлений в адрес миротворцев в связи с ситуацией в Лачинском коридоре, Саносян назвал естественными разговоры и отношение, связанные с миротворцами.
"Полагаю, это естественно, поскольку та территория, которая заблокирована и через которую наши соотечественники не могут свободно передвигаться, находится под контролем миротворцев", - сказал он.