Առավոտյան Ադրբեջանում Թուրքիայի դեսպան Ջ. Բաղջըն այցելել է Շուշի-Ստեփանակերտ ճանապարհի փակված հատվածը` աջակցելով թուրք-ադրբեջանական պետական հանցագործությանը․ Գեղամյան 12/21/2022   14:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Առավոտյան Ադրբեջանում Թուրքիայի դեսպան Ջ. Բաղջըն այցելել է Շուշի-Ստեփանակերտ ճանապարհի փակված հատվածը` աջակցելով թուրք-ադրբեջանական պետական հանցագործությանը, որի արդյունքում 10 օր է` Արցախը շրջափակված է: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է թուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը․
«Անցնող 10 օրերի ընթացքում ՀՀ դե-ֆակտո իշխանության որևէ ներկայացուցիչ չի էլ փորձել նույնիսկ մոտենալ իրադարձությունների կիզակետին: Իսկ մենք սպասում ենք, որ որևէ այլ երկրից մեկը մեզ համար կբացի ճամփան:»

Посол Турции в Баку посетил заблокированный участок дороги Шуши-Степанакерт, поддержав турецко-азербайджанское госпреступление - Гегамян 12/21/2022   15:17  |  Лента новостей
Посол Турции в Баку Дж. Багчи утром посетил заблокированный участок дороги Шуши-Степанакерт, поддержав турецко-азербайджанское государственное преступление, в результате которого уже 10 дней Арцах находится в блокаде. Об этом на своей странице в Facebook написал тюрколог Варужан Гегамян.
"За последние 10 дней ни один представитель де-факто правительства РА даже не попытался приблизиться к эпицентру событий. И мы ждем, что кто-либо из другой страны откроет для нас дорогу", - написал он.