Խորհրդարանն արտահերթ նիստ է հրավիրել. նիստի մեկնարկին պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին ԱԺ նախկին նախագահ Գալուստ Սահակյանի հիշատակը 12/20/2022   11:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խորհրդարանն այսօր՝ դեկտեմբերի 20-ին, արտահերթ նիստ է հրավիրել: Օրակարգում ընդգրկված է 8 հարց: Նիստի մեկնարկին, ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի առաջարկությամբ, պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին ԱԺ նախկին նախագահ Գալուստ Սահակյանի հիշատակը, որն օրեր առաջ, ծանր հիվանդության հետևանքով հեռացել էր կյանքից:
Խորհրդարանն այսօր կքննարկի Արտաքին հետախուզական գործունեության եւ արտաքին հետախուզության ծառայության մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը, «Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական միության միջեւ «Ստեղծագործ Եվրոպա» ծրագրին (2021-2027) Հայաստանի Հանրապետության մասնակցության մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին նախագիծը: Երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկվի նաև «Տեսալսողական մեդիայի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին և «Գովազդի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը:

Парламент Армении созвал внеочередное заседание: перед его началом депутаты почтили минутой молчания память Галуста Саакяна 12/20/2022   11:29
Парламент Армении сегодня, 20 декабря, созвал внеочередное заседание. На повестке дня – 8 вопросов. Перед началом заседания по предложению председателя НС Армении Алена Симоняна депутаты почтили минутой молчания память бывшего спикера парламента Галуста Саакяна, который скончался в воскресенье после тяжелой и продолжительной болезни.
Парламент сегодня рассмотрит законопроекты о внешнеразведывательной деятельности и службе внешней разведки, проект о ратификации соглашения об участии Армении в программе "Творческая Европа" (2021-2027) в рамках соглашения между Республикой Армения и Европейским союзом. Во втором чтении Нс обсудит пакет проектов о внесении поправок в законы "Об аудиовизуальных медиа" и "О рекламе".
10:33 08/12/2022  |  Лента новостейПарламент Армении продолжает свою работу
16:43 07/12/2022  |  Лента новостейНикол Пашинян в парламенте отвечает на вопросы депутатов(прямая трансляция)