Արմեն Գրիգորյանի մայրը 120.000 հոգու հետ շրջափակման մեջ է. նրան մեղադրելն աբսուրդ է.Ռուբեն Ռուբինյան 12/20/2022   12:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Լաչինի միջանցքը, ըստ նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության, չի գտնվում ո՛չ ԼՂ պաշտպանության բանակի, ոչ էլ առավելևս ՀՀ Զինված ուժերի վերահսկողության ներքո, այն գտնվում է ռուս խաղաղապահների վերահսկողության ներքո, իրենք անմիջականորեն պետք է վերահսկեն այդ միջանցքը: Ադրբեջանն էլ իր հերթին պարտավորվել է ոչ մի կերպ վտանգի չենթարկել այդ միջանցքով ազատ երթևեկությունը: Այս մասին ԱԺ ամբիոնից հայտարարել է ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը:
Նրա խոսքով՝ Լաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակը պետք է հանգուցալուծվի երկու կոմպոնենտների իրագործմամբ՝ Ադրբեջանը պետք է դադարի խախտել նոյեմբերի 9-ի փաստաթղթի 6-րդ կետը, ըստ որի պարտավորվել է վտանգի չենթարկել ազատ երթևեկությունը Լաչինի միջանցքով, ռուս խաղաղապահներն էլ պետք է վերականգնեն իրենց վերահսկողությունը Լաչինի միջանցքի նկատմամբ:
Ռուբեն Ռուբինյանն անդրադարձավ նաև Գեղամ Մանուկյանի՝ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին ուղղված մեղադրանքներին.
« Աբսուրդն էլ սահմաններ ունի: Արմեն Գրիգորյանի մայրն ապրում է Ղարաբաղում, հիմա էլ 120,000 հոգու հետ միասին շրջափակման մեջ է , նրան ասում է ՝ դուք հրաժարվում եք Արցախից, նրանց մենակ եք թողել, լո՞ւրջ եք ասում»:
11:55 20/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչ խոսում ենք Արցախից, ասում եք՝ փող ենք տալիս, ով-ով գոնե դուք Արցախի հետ հարաբերությունները փողի մի վերածեք, ծննուդով Արցախից եք.Գեղամ Մանուկյանը՝ Արմեն Գրիգորյանին

"Мать Григоряна сейчас в блокадном Арцахе": Рубинян назвал абсурдом обвинения Манукяна в адрес секретаря Совбеза Армении 12/20/2022   14:00
Лачинский коридор в соответствии с трехсторонним заявлением от 9 ноября не находится под контролем Нагроного Карабаха и тем более Вооруженных сил РА, он находится под контролем российских миротворцев, они непосредственно контролируют его. В свою очередь Азербайджан обязался никак не угрожать свободному передвижению по этому коридору. Об этом сегодня с трибуны парламента заявил вице-спикер парламента Армении Рубен Рубинян.
По его словам, сложившаяся в Лачинском коридоре ситуация должна быть разрешена посредством реализации двух компонентов: Азербайджан должен прекратить нарушать пункт 6 заявления от 9 ноября, согласно которому он обязался не подвергать опасности свободное передвижение по Лачинскому коридору. В свою очередь российские миротворцы должны восстановить контроль над Лачиснким коридором.
Рубинян также прокомментировал обвинения депутата от оппозиционного блока "Армения" Гегама Манукяна в адрес секретаря Совбеза РА Армена Григоряна.
"Нет предела абсурду. Мать Амена Григоряна живет в Карабахе, а сейчас вместе с 120 тыс. жителей находится в блокаде. А он ему заявляет, что тот отказывается от Арцаха. Вы это всерьез?"-  заявил Рубен Рубинян.
12:57 20/12/2022  |  Лента новостейСостояние четырехмесячного ребенка остается тяжелым - Минздрав Арцаха
12:45 20/12/2022  |  Лента новостейАзербайджан перекрыл Лачинский коридор, чтобы осуществить этнические чистки в Арцахе – секретарь Совбеза Армении