Այս պահին էլ Արցախում ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող հիվանդներ կան, և յուրաքանչյուր րոպեն կարող է կյանք արժենալ․ Անահիտ Ավանեսյան 12/20/2022   14:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ցավով եմ հայտնում ադրբեջանական շրջափակման մեջ հայտնված Արցախում 44-ամյա տղամարդու մահվան մասին: Զորակցությունս եմ հայտնում նրա ընտանիքին ու հարազատներին։ Այդ մասին Թվիթթերի իր միկրոբլոգում գրել է ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։ «Ցավոք, քաղաքակիրթ աշխարհում մարդիկ զրկված են առողջ լինելու, ժամանակին բուժօգնություն ստանալու հիմնարար իրավունքից:
Այս պահին էլ Արցախում ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող հիվանդներ կան, որոնց տեղափոխումը հնարավոր չէ ճանապարհը փակ լինելու պատճառով և յուրաքանչյուր րոպեն կարող է կյանք արժենալ»,- գրել է նախարարը:
12:45 15/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀնարավոր չէ Արցախից հիվանդներին սանավիացիայով տեղափոխել Հայաստան. Ավանեսյան
09:28 15/12/2022  |  ՄամուլԻրավապահների ձեռքում Անահիտ Ավանեսյանի մասով տվյալներ կան. «Ժողովուրդ»
12:27 14/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ Անահիտ Ավանեսյանը դիմել է ԱՀԿ-ին
09:17 14/12/2022  |  ՄամուլԱնահիտ Ավանեսյանը կարող է հրաժեշտ տալ պաշտոնին. «Ժողովուրդ»
09:28 13/12/2022  |  ՄամուլԱնահիտ Ավանեսյանի ընտանիքում «կռիվ է ընկել». «Ժողովուրդ»
16:16 30/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանին փոխանցված 13 զինծառայողի դիերի նույնականացման ավարտուն արդյունքները կլինեն մոտ օրերին.Անահիտ Ավանեսյան
18:54 28/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱնահիտ Ավանեսյանը արձակուրդ է գնում ընդամենը մեկ օրով
08:58 24/11/2022  |  ՄամուլԱյրվածքաբանության ողջ ինստիտուտը տեղավորել են մի հարկաբաժնում․ «Ժողովուրդ»
21:13 19/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿյանքից հեռացել է ՀԽՍՀ առողջապահության նախկին նախարար Արտաշես Ազնաուրյանը

"Каждая минута может стоить жизни": глава Минздрава о невозможности транспортировки тяжелобольных из Арцаха 12/20/2022   15:31  |  Лента новостей
В цивилизованном мире люди лишены фундаментального права быть здоровыми, получать своевременную медицинскую помощь. Об этом Об этом написала министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян в микроблоге в Twitter.
"С сожалением сообщаю о гибели 44-летнего мужчины в Арцахе, находившегося  в условиях блокады со стороны Азербайджана, выражаю соболезнования его семье и близким.  К сожалению, в цивилизованном мире люди лишены фундаментального права быть здоровыми, получать своевременную медицинскую помощь. И в данный момент в Арцахе есть пациенты, которые находятся в крайне тяжелом состоянии. Их  транспортировка невозможна из-за перекрытия дороги, и каждая минута может стоить жизни", - написал министр.