Բացե՛ք Արցախի կյանքի ճանապարհը․ ուսանողությունը քայլերթով շարժվում է դեպի Կառավարության շենք 12/19/2022   13:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի պետական համալսարանի մոտից ուսանողությունը քայլերթով շարժվում է դեպի Կառավարության շենք՝ պահանջելու գործուն քայլեր ձեռնարկել՝ Արցախի կյանքի ճանապարհը բացելու ուղղությամբ։
Ուսանողները կոչը մեկն է՝ միանալ Արցախի ապաշրջափակման համար պայքարին, որը ապաքաղաքական է, վերկուսակցական ու բացառապես Արցախի մեր 120 հազար հայրենակիցների կյանքի փրկության ու Արցախը հայկական պահելու համար է։
Հիշեցնենք, որ արդեն 8-րդ օրն է՝ Ադրբեջանը շարունակում է փակ պահել Արցախը Հայաստանին ու ամբողջ աշխարհին կապող միակ ճանապարհը՝ Լաչինի միջանցքը՝ փաստացի պատանդի կարգավիճակում պահելով Արցախի շուրջ 120 հազար բնակչությանը, որից 30 հազարը երեխաներ են, 20 հազարը՝ ծերեր։ Ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող հիվանդները, որոնց Արցախում անհնար է բուժօգնություն տրամադրել, մնացել են բախտի քմահաճույքին։ 1100 մարդ, որից 270 երեխաներ, չեն կարաղանում վերադառնալ իրենց տները։
19:33 17/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը սպանում է դեղորայքի կարիք ունեցող հիվանդներին․ բժիշկները պահանջում են ապաշրջափակել Արցախը․ ակցիա՝ ՄԱԿ-ի գրասենյակի դիմաց
14:03 15/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք պահանջում ենք՝ բացել Լաչինի միջանցքը.ԵՊՀ ուսանողները փակել են ՌԴ դեսպանատան մուտքը

Откройте дорогу жизни!Студенты в Ереване проводят шествие с требованием снятия блокады Арцаха 12/19/2022   14:00  |  Лента новостей
Собравшиеся у Ереванского государственного университета(ЕГУ) студенты проводят шествие к зданию правительства Армении с требованием предпринять действенные шаги для разблокировки единственной дороги в Арцах.
Студенты призывают всех примкнуть к аполитичной, надпартийной борьбе за снятие блокады Арцаха, спасение жизни 120 тысяч наших соотечественников и сохранение Арцаха армянским.
Напомним, уже восьмой день, Азербайджан перекрывает Лачинский коридор - единственную дорогу, связывающую Арцах с Арменией и внешним миром, удерживая в положении заложников 120-тысячное население Арцаха, среди которых 30 тыс. детей и 20 тыс. пожилых людей. Перевозка тяжелобольных пациентов, нуждающихся в оказании медпомощи за пределами республики, все еще невозможна. 1100 человек, включая 270 детей, не могут вернуться домой.