«Հանրապետական բժշկական կենտրոն»-ում 11 բուժառու գտնվում է ռեանիմացիոն բաժանմունքում, որից 4-ը գտնվում են ծայրահեղ ծանր վիճակում.Արցախի ԱՆ 12/19/2022   12:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության ենթակայության տակ գործող բուժհաստատություններում շարունակում են դադարեցված մնալ պլանային վիրահատությունները։ Այս մասին հայտնում են Արցախի առողջանահության նախարարությունից:
Առաջին բուժօգնության համար անհրաժեշտ դեղերի և բժշկական պարագաների պակաս այս պահին չկա, բայց մատակարարումը շարունակում է մնալ անհնարին:
ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»-ում 11 բուժառու գտնվում է ռեանիմացիոն բաժանմունքում, որից 4-ը գտնվում են ծայրահեղ ծանր վիճակում, բժիշկների կողմից կատարվում է հնարավորը հիվանդների վիճակը կայունացնելու համար:
ԱՀ «Արևիկ բուժմիավորումում» 10 երեխա գտնվում է ռեանիմացիոն բաժանմունքում: Երեխաներից մեկը գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում: Արցախի բժիշկները անհրաժեշտ բուժօգնությունը ցուցաբերում են՝ առցանց կապով խորհրդակցելով ՀՀ մասնագետների հետ:
11:44 19/12/2022Հայաստան ոտքի՛, ազգ հայոց, ոտքի՛․ 8 օր շարունակ շրջափակման մեջ գտնվող Արցախից հայությանն ուղղված կոչերը չեն դադարում
15:24 18/12/2022  |  ՔաղաքականՄեծ է նոր պատերազմի վերսկսման վտանգը. այն չի լինելու հայ-ադրբեջանական պատերազմ, այլ լինելու է պատերազմ՝ բոլորը-բոլորի դիմաց.Գրիգոր Բալասանյան (տեսանյութ)
15:13 18/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄի խումբ ակտիվիստներ Բեռլինում ցույց են անցկացրել՝ ի համերաշխություն Արցախի

В Республиканском медцентре Арцахa находятся 11 пациентов, из них 4 – в крайне тяжелом состоянии - Минздрав 12/19/2022   12:23  |  Лента новостей
В связи с блокированием Азербайджаном единственной дороги, связывающей Арцах с Арменией, в подведомственных министерству здравоохранения Арцаха медицинских учреждениях все еще приостановлены плановые операции. Об этом сообщает Минздрав республики. В настоящее время нет недостатка в лекарствах и медицинских принадлежностях для оказания первой помощи, но поставки по-прежнему невозможны.
В отделении реанимации Республиканского медцентра находятся 11 пациентов, из них 4 – в крайне тяжелом состоянии. Врачи делают все возможное для стабилизации их состояния.
В реанимации медобъединения "Аревик" лечение проходят 10 детей. Один из детей находится в крайне тяжелом состоянии. Арцахские врачи оказывают необходимую медицинскую помощь, консультируясь со специалистами Армении в режиме онлайн.
Министерство здравоохранения Республики Арцах предпринимает все возможные меры для преодоления ситуации, сложившейся из-за блокады.