Ֆրենկ Փալոունը միացել է ԱՄՆ նախագահին ուղղված նամակին՝ կոչ անելով միջոցներ ձեռնարկել Արցախի ժողովրդի անվտանգության ապահովելու համար 12/19/2022   10:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱՄՆ կոնգրեսական, Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի համանախագահ Ֆրենկ Փալոն միացել է մի շարք կոնգրեսանանների` ԱՄՆ նախագահ Բայդենին ուղղված նամակին՝ կոչ անելով միջոցներ ձեռնարկել Արցախի ժողովրդի անվտանգության ապահովելու համար։
«Միացել եմ իմ գործընկերների՝ նախագահ Բայդենին ուղղված նամակին ՝ կոչ անելով միջոցներ ձեռնարկել Արցախի ժողովրդի անվտանգությունն ապահովելու համար՝ այն բանից հետո, երբ Ադրբեջանը շրջափակեց Լաչինի միջանցքը ՝ Լեռնային Ղարաբաղը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը ՝ վտանգի ենթարկելով հազարավոր մարդկանց»,- Թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է Փալոունը։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ԱԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆի գլխավորությամբ շուրջ երեք տասնյակ կոնգրեսականներ նամակ են հղել Ջո Բայդենին՝ կոչ անելով վճռական քայլեր ձեռնարկել՝ ապահովելու արցախահայության անվտանգությունը։

Конгрессмен США Фрэнк Паллоне поддержал призыв к Байдену принять меры для обеспечения безопасности народа Арцаха 12/19/2022 11:04 | Лента новостей
Конгрессмен США, сопредседатель комитета Конгресса по армянским вопросам Фрэнк Паллоне поддержал призыв к президенту США принять меры для обеспечения безопасности народа Арцаха.
"Присоединился к моим коллегам в адресованном президенту Байдену письме, призвав его принять меры для обеспечения безопасности народа Арцаха после того, как Азербайджан заблокировал Лачинский коридор, единственную дорогу, соединяющую Нагорный Карабах с Арменией, подвергая опасности тысячи людей", - написал Паллоне в своем микроблоге в Twitter.
Напомним, накануне около трех десятков конгрессменов во главе с Адамом Шиффом направили письмо президенту США Джо Байдену, в котором призвали его предпринять решительные шаги для обеспечения безопасности армянского населения Арцаха.