Ժամը 11.00-ի դրությամբ Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանը շարունակում է փակ պահել.ԱՀ ՆԳՆ 12/16/2022 11:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Ժամը 11.00-ի դրությամբ Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանը շարունակում է փակ պահել: Հաշվի առնելով Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակը՝ Ներքին գործերի նախարարությունը, հասարակական կարգի և ներքին անվտանգության պատշաճ ապահովման նպատակով, մայրաքաղաքում և շրջաններում ծառայություն է իրականացնում ուժեղացված ռեժիմով։ Այս մասին հայտնում են Արցախի ՆԳՆ-ից:

Азербайджан продолжает перекрывать единственную дорогу, соединяющую Арцах с Арменией - МВД 12/16/2022 11:17 | Лента новостей
По состоянию на 11:00 Азербайджан продолжает перекрывать единственную дорогу, соединяющую Арцах с Арменией. Об этом сообщает МВД Республики Арцах.
"Учитывая ситуацию, сложившуюся вследствие блокады Республики Арцах со стороны Азербайджана, министерство внутренних дел в целях надлежащего поддержания общественного порядка и внутренней безопасности несет службу в столице и регионах в усиленном режиме", - говорится в сообщении.